Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 23.maijs  


29.maijā Cēsnieku svētku izskaņā - koncerts BALSIS UN ATBALSIS

 Cēsu Pilsētas svētku izskaņā – svētdien, 29. maijā 15.00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā koncertā Balsis un atbalsis muzicēs Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas absolventi. Šis koncerts būs veltījums skolas 85. jubilejai. Koncertā piedalīsies Gunta Davidčuka (soprāns), Lelde Krastiņa un Līga Ivāne (ērģeles), Ilze Žvarte (kokle) un Kaspars Vilnītis (alts).

 

Katram instrumentam ir sava raksturīga balss, Cēsu baznīcas velves dod šīm balsīm spēcīgu atbalsi. Arī atmiņas par skolas laiku ir kā simboliska atbalss par kādu dzīves posmu. Mācību laiks, gleznainā daba, pilsētai raksturīgais muzikālais aromāts, jaunības sapņi ir devuši spēcīgu impulsu mūziķu tālākai profesionālai izaugsmei. Visi koncerta dalībnieki šodien ir aktīvi Latvijas mūzikas dzīves veidotāji.

 

Gunta Davidčuka (2002. g. abs.), pēc Cēsu mūzikas vidusskolas absolvēšanas turpinājusi studijas Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā, Viļņas mūzikas akadēmijas maģistrantūrā ( pedagogi Andžella Goba un Regina Macjute ). Gunta ir LNO soliste, Lielās Mūzikas balvas laureāte. Viņas dzidrā, apgarotā soprāna balss priecējusi klausītājus gan Latvijā, gan ārzemēs, tā skanējusi gan operu izrādēs, gan senās mūzikas festivālos, gan dievnamos. Vairākas koncertprogrammas iestudētas kopā ar ērģelnieci Kristīni Adamaiti un saksofonistu Arti Sīmani. Jāatzīmē arī Guntas sadarbība ar latviešu jaunajiem komponistiem, viņa ir vairāku jaundarbu pirmatskaņotāja.

Līga Ivāne (1996. g. abs.), turpinājusi izglītību Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā (pedagogi Ligita Sneibe un Tālivaldis Deksnis), papildinājusi zināšanas Hamburgas Mākslas un Mūzikas augstskolā, dažādās meistarklasēs Latvijā un ārzemēs. Līga strādā Valmieras mūzikas skolā, kā koncertmeistare sadarbojas ar vairākiem koriem. Viņa ir viena no aktīvākajām latviešu jaunās paaudzes ērģelniecēm, regulāri koncertē Rīgas Doma baznīcā kā arī citviet Latvijā, ārzemēs.

Kaspars Vilnītis (1996. g. abs.), studējis Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā ( pedagogi Benita Strautmane un Arigo Štrāls), Velsas Mūzikas un Drāmas koledžā Kārdifā, Gildhollas mūzikas skolā Londonā. Kaspars spēlējis orķestrī Kremerata Baltica, šobrīd ir ārštata altists LNSO, orķestrī Sinfonietta Riga, Vidzemes kamerorķestra mūziķis. Kasparam ļoti tuva ir senā mūzika, viņš savulaik kopā ar citu Cēsu mūzikas vidusskolas absolventi vijolnieci Lāsmu Melderi dibinājis baroka mūzikas ansambli Sansara.

Ilze Žvarte (1989. g. abs.), pēc Cēsu mūzikas vidusskolas absolvēšanas turpinājusi kokles studijas Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā (pedagoģe Māra Vanaga), šobrīd māca kokles spēli Cēsu MS un mūzikas vidusskolā. Ilzei izdevies pierādīt, ka kokle ir nopietns mūzikas instruments, radīt audzēkņos interesi par to. Ne velti viņas audzēknes sastopamas visā Vidzemē. XIV Vispārējo Latviešu dziesmu un deju svētku kokļu mūzikas koncertā Ilze bija Austrumlatvijas kokļu kopansambļa virsdiriģente.

Lelde Krastiņa (1976. g. abs.), absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju klavieru un ērģeļu specialitātēs (pedagogi Ventis Zilberts un Larisa Bulava ). Lelde ir Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas ērģeļu un ansambļa klases pedagoģe, Cēsu Sv. Jāņa baznīcas ērģelniece. Viņas  darbība vērsta uz ērģeļmūzikas tradīciju tālāku kopšanu un attīstīšanu. 1987. gadā dibināta ērģeļklase Cēsu mūzikas vidusskolā, no 2001. gada tiek rīkoti Alfrēda Kalniņa starptautiskie jauno ērģelnieku festivāli, ik gadu notiek koncerti Cēsu Sv. Jāņa baznīcā. Vadījusi Cēsu Sv. Jāņa baznīcas ērģeļu restaurācijas projektus. Producējusi CD Mūzika Cēsu Sv. Jāņa baznīcā un Cēsis caur gadsimtiem skan. Par ieguldījumu Cēsu pilsētas kultūras dzīvē ieguvusi titulu Cēsiniece 2010.

 

Koncertā skanēs daudzveidīga programma, klausītājiem būs iespēja baudīt dažādu instrumentu saspēli lieliskajā Cēsu baznīcas akustikā.

 

Koncertu atbalsta Cēsu novada pašvaldība.

Ieeja par ziedojumiem.

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

koncerta producente

Lelde KrastiņaAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv