Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 23.maijs  


4.jūnijā aicinām uz krāsainu kamermūzikas koncertu

Jauno talantīgo Latvijas mūziķu Madaras Jauģietes (vijole) un Ilzes Jaunzemes (klavieres) izpildījumā skaisti restaurētajā, senatnīgajā Cēsu internātpamatskolas rehabilitācijas centra zālē Bērzaines ielā 34, 2011. gada 4. jūnijā plkst. 17 00.

 

Aicinām uz krāsainu kamermūzikas koncertu, kurā būs dzirdama plašas emocionālās gammas mūzika! Programmā L. van Bēthovena, L. Janačeka, K. Šūmanes, J. Brāmsa skaņdarbi.

 

Programmas sākumā L.van Bēthovena dzīvespriecīgā Astotā sonāte vijolei un klavierēm Sol mažorā. Interesanti, ka sonāte tapusi laikā, kad Bēthovena slimība - dzirdes zaudēšana - ir ļoti progresējusi, un viņa dvēseles stāvoklis ir pilnīgi pretējs saulainajai, enerģiskajai sonātes noskaņai.

 

Kontrastā tam seko čehu komponista Leoša Janāčeka traģiskā sonāte, kas sākta rakstīt 1914. gadā (pabeigta 1921.g.) un kur jūtama tā laika spriedze un draudīgā atmosfēra.

 

Koncerta otrajā daļā romantisma laika komponistu darbi: Klāras Vīkas - Šūmanes romances un Johannesa Brāmsa Pirmā sonāte vijolei un klavierēm. Klāra Vīka - Šūmane bija ne vien izcila pianiste, Roberta Šūmaņa sieva, bet arī, talantīga, interesanta komponiste. Brāmsa 1.sonāte rakstīta vienlaicīgi ar vijoļkoncertu, kas drīz vien tapa pazīstams visā pasaulē. Kad Klāra pirmo reizi sonāti dzirdēja, viņa raudāja no aizkustinājuma - tik dziļi romantiska un skaista tā bija.

 

 

*Par mūziķēm.

ILZE JAUNZEME (klavieres)

Studē J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā pie prof. Sergeja Osokina (klavieres) un doc. Hertas Hansenas (kameransamblis). Pianiste pilnveidojusi meistarību meistarklasēs pie tādiem pianistiem kā Daniels Blūmentāls (Beļģija), Arkādijs Sevidovs (Krievija), Jiri Hlinka (Norvēģija), Norma Fišere (Lielbritānija); ieguvusi godalgotas vietas Latvijas pianistu konkursos. Gadu studējusi Budapeštā pie ungāru virtuoza Endre Hegeduša (Endre Hegedus). Komenius projektā studējusi Gdaņskā. Ilze ir koncertējusi Latvijā, Vācijā, Norvēģijā, Polijā un Ungārijā gan ar soloprogrammām, gan dažādu ansambļu sastāvā.

 

MADARA JAUĢIETE (vijole)

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Jura Švolkovska klasē 2010. gadā ,kur iegūts Profesionālā Bakalaura grāds mūzikā. Šobrīd studē Minhenes Mūzikas un Teātra augstskolā meistarklasē pie prof. Gotfrīda Šneidera. Ieguvusi godalgotas vietas Latvijas un starptautiskajos konkursos. Madara papildinājusies meistarklasēs pie Sergeja Azizjana, Adreasa Rēna, Ernsta Kovačiča, Gunara Larsena, Tomasa Tomaševska, Marinas Kesselmanes, Aleksandra Kramarova. Kopā ar stīgu kvartetu papildinājusies pie Johannesa Meisla (ARTIS stīgu kvartets), Migela da Silvas (Ysaye stīgu kvartets), Tomasa Pita (Amsterdamas stīgu kvartets). Ir stīgu kvarteta ReDo I vijole kopš kvarteta dibināšanas 2007.gadā. Vairākkārt uzstājusies kā soliste kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kā arī spēlējusi ar Andra Vecumnieka vadīto kamerorķestri “Sinfonia Concertante” un Latvijas Universitātes Pūtēju orķestri. Koncertējusi solo un kamermūzikas projektos gan Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, gan Vācijā, Anglijā un ASV u.c.

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv