Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 23.maijs  


Novadā sākusies latvāņu izpļaušana

  Cēsu novadā sākusies kaitīgās un raženās nezāles – latvāņu pļaušana. Padomju laikos ievestā un iekultivētā indīgā auga apkarošana prasa lielu laika un enerģijas patēriņu. Pagaidām vienīgā drošā metode ir regulāra latvāņu  audžu izpļaušana. Taču arī regulāri pļauts, indīgais augs zemē dzīvo septiņus gadus! Latvāņu sēklas pārnēsā putni, vējš, ūdens un šo kaitēkļu invāzija var notikt lielās platībās.

   Vaives pagastā  pašvaldības teritorijās ir prāvas latvāņu audzes un tās tiek regulāri izpļautas. Kaitēkli apkarot cenšas arī privāto teritoriju saimnieki, taču kā atzīst Vaives pagasta pārvaldes vadītāja Valda Zaļaiskalna, Latvijā būtu jāpārņem Somijas pieredze un jāizstrādā nopietna valsts programma latvāņu apkarošanai. Pašvaldībām un zemju privātīpašniekiem dārgi izmaksā padomju laikos ievestā kultūrauga ( kā tolaik sludināja) izpļaušana. Pie tam lokāla cīņa ar latvāņiem nav efektīva, jo kaitēkļu sēklas brīvi ceļo pāri  novadu robežām.

   Latvāņi ir iesakņojušies arī Cēsu pļavās un gravās un ir uzsākta šo kaitēkļu izpļaušana.  Iedzīvotāji aicināti informēt par latvāņu audzēm pilsētā zvanot novada pašvaldības Ainavu arhitektei Dacei Laivai, tālrunis - 64127538, vai uz Iedzīvotāju apkalpošanas centru , tālrunis – 64161800.

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv