Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.jūlijs   Vārda dienu svin: Uldis, Ulvis, Sandis, Sandijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 23.jūnijs  


Aicina pieteikties no vardarbības cietušas sievietes atbalsta grupai

Cēsu pašvaldības aģentūra „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” sadarbībā ar Krīžu un konsultāciju centru “Skalbes” aicina pieteikties atbalsta grupai sievietēm, kuras ir cietušas vai  cieš no vardarbības ģimenē.

Grupu tikšanās reizēs, balstoties uz katras grupas dalībnieces personīgo pieredzi, tiks runāts par tādām tēmām kā emocionāla un fiziska vardarbība; mīti par vardarbību, bailes; kā sevi pasargāt; kas raksturīgs varmākam un upurim; vardarbības sekas un to pārvarēšana.

Latvietis savā būtībā ir ļoti pacietīgs cilvēks, bet ne vienmēr to var vērtēt kā pozitīvu iezīmi. Sievietei, kurai fiziski vai emocionāli tiek nodarīts pāri, ir nevietā domāt, ka  man ir jāpaciešas, jo kam šobrīd ir viegli un  - ko par to teiks citi. Šādā situācijā ir svarīgi atgādināt, ka viņai ir tiesības justies laimīgai, priecāties, būt pašai sev, būt tādai, kāda viņa vēlas būt.

Sieviete, kura ir cietusi, kurai ir traumēts priekšstats par sevi un pasauli, ir svarīgi šo milzīgo izjūtu buķeti nenolikt kaut kur dziļā bezapziņas plauktā, bet gan izrunāt un izsāpēt, pat ja tas, ko jūt, šķiet, ir tikai vienaldzība. Ir grūti spert pirmo soli un atzīt, ka man ir situācija, ar kuru es netieku galā, ka man ir vajadzīgs atbalsts, ka man ir vajadzīgs laiks un vieta, kur meklēt ceļu līdz tam, lai spētu paskatīties uz vardarbības pieredzi kā uz pieredzi, kas ir bijis ar mani, bet kas vairs nenosaka manu dzīvi.

Atbalsta grupa ir domāta gan tām sievietēm, kuras pašreiz cieš no vardarbības, gan tām, kuras fiziski ir pārtraukušas attiecības, ir aiziets no varmākas, bet sieviete nav pārvarējusi vardarbības sekas. Sekas nav pārvarētas, kamēr sieviete nav pārtraukusi vainot sevi par vardarbību, kamēr neatsakās uzņemties atbildību  par varmākas uzvedību, kamēr viņa neatzīst, ka viņai ir tiesības uz savām jūtām un domām.

Lai sieviete tiktu mīlēta, viņai nav jābūt ideālai! Nav pilnīgi nekā, kas var attaisnot otra cilvēka vardarbību!

29. jūlijā noritēs pirmā atbalsta grupas nodarbība. Nodarbības plānotas vienu reiz nedēļā trešdienās no plkst.17:00 līdz 19:00. Interesentes vēl var pieteikties līdz 12. augustam, jo grupas pirmās trīs reizes ir atvērtas, kad vēl var pievienoties jauni dalībnieki.

Grupu nodarbībām var pieteikties zvanot uz  telefonu 29432459, ja kādai ir ērtāk elektroniski: wildwinder@inbox.lv. Cilvēki mēdz šaubīties - vai esmu piemērots grupai, vai mana situācija tiešām ir tik nopietna, kā tas īsti notiks utt. Dalība grupā ir bez maksas!Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv