Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 23.jūlijs  


Gulbjus nedrīkst barot ar baltmaizi!

Atbildot uz publiskajā telpā izskanējušajiem Līgas Zaharčukas un citu iedzīvotāju jautājumiem par melno gulbju barošanu, informējam, ka par visu pilsētā mītošo gulbju barošanu pietiekamā apjomā rūpējas zemnieku saimniecības „Kliģeni” darbinieces un papildus barot gulbjus ar maizi nav nepieciešams.

 

Atsaucoties uz speciālistu viedokli, lūdzam gulbjus nekādā ziņā nebarot ar smalko miltu izstrādājumiem – baltmaizi, bulciņām, barankām un citiem baltmaizes izstrādājumiem. Gulbjiem ir pieļaujams dot rupjā maluma miltu izstrādājumus – graudu maizi, rupjmaizi un citus. Tomēr, ņemot vērā, ka gulbji ir zālēdāji un par viņu barošanu ikdienā rūpējas z/s „Kliģeni”, aicinām gulbjus nebarot ne ar kādu maizi.

„Ja tiešām ir vēlme barot gulbjus, tad iesakām tiem dot mazdārziņā audzētus un brīvā dabā pieejamus zaļumus – salātlapas, ķīnas kāpostus, pieneņu lapas. Ļoti labprāt gulbji ēd virzu un gluži kā vitamīni uz tiem iedarbojas maurlociņi,” stāsta Cēsu novada pašvaldības komunālinženiere Anita Bukeja.

 

Tomēr, lai izvairītos no gulbju pārbarošanas un dotu iespēju kontrolēt gulbju ēdienkarti, z/s „Kliģeni” vadītājs Aleksandrs Raubiško aicina iedzīvotājus gulbjus nebarot nemaz. „Mūsu „gulbju mammas” Dzintra Arāja un Linda Eglīte ļoti labi gan ziemā, gan vasarā rūpējas par veselīgu un pietiekamu gulbju barošanu. Tāpēc nav nepieciešams tos vēl papildus lutināt ar ēdienu,” aicina A.Raubiško. „Protams, ka ir saprotama cilvēku, it īpaši bērnu vēlme rūpēties par putniem, tomēr, lūdzam šīs rūpes atstāt mūsu ziņā. Lai nodrošinātu labu gulbju veselību, ir svarīgi, ka tos baro ar noteiktu daudzumu kontrolētas barības. Tagad, kad ikkatrs gluži kā izklaidi uztver gulbju barošanu, ir iespējama to pārbarošana,” saka A.Raubiško.

 

Saprotot, ka aizliegums barot gulbjus, kā jau katrs aizliegums, varētu radīt pretestību, parkā nav izvietotas aizlieguma zīmes. Tāpēc pašlaik apkārt Maija parka dīķim ir izvietotas piecas zīmes ar lūgumu nebarot gulbjus ar baltmaizi. Pašvaldības Komunālā nodaļa iecerējusi jau tuvākajā laikā izlikt saprotamas zīmes ar konkrētiem norādījumiem, ko drīkst un ko nedrīkst dot parkā mītošajiem melnajiem gulbjiem.

 

Atbildot uz lasītājas L.Zaharčukas pārmetumu par atbildīgo iestāžu vienaldzību, informējam, ka ikdienā vairākas reizes dienā pie gulbjiem ierodas z/s „Kliģeni” darbinieki, arī pašvaldības darbinieki regulāri pieskata situāciju Maija parkā. Pašvaldības vārdā publiskajā telpā vairākkārtēji esam informējuši par gulbju ēšanas paradumiem un uzsvēruši aizliegumu barot tos ar baltmaizi. Pašvaldības policija vairākkārtēji ir novērsusi suņu peldi Maija parka dīķī, tomēr parkā izvietotajās kamerās nav iespējams redzēt tik smalkas detaļas kā maizes sastāvu.

 

Lūdzam iedzīvotājus un pilsētas viesus būt saprotošiem, un rūpējoties par gulbju veselību, izvairīties no to barošanas un neļaut to darīt citiem.

 

Paldies iedzīvotājiem, kuriem nav vienaldzīga Cēsu īpašās rotas – melno gulbju veselība un drošība!

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

Tālrunis 64121677; 26469249

Ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

www.twitter.com/cesis_lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv