Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 23.augusts  


Zinību dienā 1.septembrī Cēsīs durvis vērs Latvijā lielākais bērnu zinātnes centrs “Z(in)oo”

 

 

 

 

2011.gada 1.septembrī durvis apmeklētājiem vērs Latvijā lielākais bērnu zinātnes centrs “Z(in)oo”

 

Kāpēc?

Z(in)oo veidotāji tic, ka katram cilvēkam piemīt unikāls un neatkārtojams potenciāls, kuru ir jāpalīdz atklāt, rosinot cilvēkā dabisko zinātkāri par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām. Šādi centri ir teju katrā Eiropas valstī un to loma ir būtiska ne tikai šodienas perspektīvā, bet nozīmīga arī valsts attīstībai nākotnē – spējai radīt inovatīvus produktus un pakalpojumus. Mēs esam pārliecināti, ka aizraujošs izzināšanas process ir sākums attīstībai ilgtermiņā.

 

Kā?

Z(in)oo piedāvās interaktīvas ekspozīcijas lai apmeklētāji varētu paši izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus: mācīties matemātiku lēkājot, izbaudīt gravitāciju šūpolēs, izprast berzi, braucot ar speciāli aprīkotiem kartingiem, redzēt skaņu, veidot zobratu pārnesumus, saprast katapultas darbības principus, būvēt un vadīt robotus, redzēt zibeni, kustināt priekšmetus ar domu spēku. Kopā Z(in)oo piedāvā vairāk nekā 30 dažādas ekspozīcijas. Ekspozīciju galerija apskatāma Z(in)oo mājas lapā: www.zinoo.lv

 

Kam?

Z(in)oo būs atvērts ikvienam interesentam, īpaši gaidīsim skolēnu klases un ģimenes ar bērniem. Centra organizētāji tic, ka Z(in)oo būs iedvesmojošs partneris un centrā esošās eksopzīcijas palīdzēs raisīt interesi meklēt atbildes, izprast tās un baudīt izziņas prieku.

 

Vēl?

Bez zinātniskām ekspozīcijām Z(in)oo piedāvās arī  dažādas tematiskās ārpusskola nodarbības:

-   Pateicoties Rīgas tehniskās uiversitātes atbalstam zinātnes centrā ir izvietota interaktīva izstāde „Leonardo DaVinčī ģēnijs”, kurā iespējams apskatīt un pataustīt izcilā izgudrotāja darbus.

-   Z(in)oo centrā ir viens no labākajiem amatieru teleskopiem Vidzemē. Skolēniem un citiem interesentiem būs iespēja piedalīties speciāli organizētās astronomijas nodarbībās brīvā dabā un redzēt detalizētu mēness virsmu, lielākās saules sistēmas planētas un pat attālus miglājus.

-   Z(in)oo tiek veidots LEGO robotikas pulciņš un robotikas sacensības starp dažādām Latvijas skolēnu komandām.

-   Vecākiem ar mazākiem bērniem būs pieejama attīstošo rotaļlietu bibliotēka, kur būs pieejamas bērna intelektu attīstošas rotaļlietas arī ņemšanai uz mājām.

 

Jau tagad sadarbībā ar tādiem partneriem kā Telia, GRANDEG, Laima, LMT Rally Team un Eži top jauni eksponāti. Z(in)oo aicina ikvienu uzņēmumu un augstskolas rosināt bērnos un jauniešos interesi par savu biznesa vai zinātnes nozari, izstrādājot tematiskās ekspozīcijas.

 

Kad?

Z(in)oo komanda gaida apmeklētājus - skolēnu klases un interesentu grupas - no 1.septembra:

-   ar iepriekšēju pieteikšanos, zvanot 25400228 vai rakstot uz info@zinoo.lv .

-   biļetes cena: 2-3Ls

-   bezmaksas apmeklējums: skolotājiem, pensionāriem, invalīdiem, deputātiem, ministriem un prezidentiem

-   esam atvērti arī korporatīviem pasākumiem.

 

Kur?

Cēsis, Poruka iela 8 (iebraukšana no Lapsu ielas, zilpelēka divstāvu ēka). Piebraukšanas karte un papildus informācija mājas lapā www.zinoo.lv

 

Kas mēs?

Z(in)oo veido un attīsta biedrība “Vidzemes Inovāciju un uzņēmējdarbības centrs”. Tās biedri ir Cēsu, Pārgaujas, Amatas, Priekuļu un Vecpiebalgas novadu pašvaldības. Zinātnes Centrs un Biedrība izveidota pateicoties Norvēģijas valdības finansētam projektam “Vidzemes Inovāciju un Uzņēmējdarbības centrs”, ko organizēja Cēsu novada pašvaldība, Rīgas Tehniskā Universitāte un Ostfoldas pašvaldība no Norvēģijas. Norvēģijas valdības finansētais projekts noslēdzās šā gada aprīlī.

 

 

Piedāvājums visiem preses pārstāvjiem

17.septembrī (sestdien) Jums, jūsu bērniem un ģimenes locekļiem ir iespēja bez maksas apmeklēt Z(in)oo, lai klātienē izmēģinātu un izbaudītu visas zinātniskās ekspozīcijas. Seansa sākums pl.12:00.

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv