Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2019.gada 26.augusts   Vārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislava, Broņislavs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 23.septembris  


Cēsu novada pašvaldība nodrošina darbu 86 bezdarbniekiem

Kopš 15.septembra Cēsu novada pašvaldība sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) uzsākusi Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansētā pasākuma „Darba praktizēšanas pasākumu nodrošināšana pašvaldībās darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai ” īstenošanu, lai atbalstītu bezdarbniekus, kuri vairs nesaņem bezdarbnieka pabalstu un palikuši bez iztikas līdzekļiem.

Cēsu novada pašvaldība projekta 1.posmā līdz 31.decembrim nodrošina darbu 86 bezdarbniekiem, kurus rindas kārtībā norīkoja NVA Cēsu filiāle. Pašvaldība bezdarbniekus iesaista mazkvalificētos darbos, kas saistīti ar teritorijas labiekārtošanu, telpu uzkopšanu, remontdarbiem un citiem tehniskiem darbiem. Bezdarbnieki tiek nodarbināti Cēsu novada izglītības iestādēs, pašvaldības aģentūrās, Cēsu rajona slimnīcā un Cēsu pilsētas pansionātā, Vaives pagasta pārvaldē un pašvaldības nodaļās. Darbus koordinē pašvaldības norīkoti darbu vadītāji.

Cēsu pašvaldības aģentūra „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” darba prakses vietas nodrošina 15 bezdarbniekiem. Bezdarbnieki piedalās teritorijas kopšanas, kārtības uzturēšanas un labiekārtošanas darbos, kā arī sociālajā darbā - Rehabilitācijas centrā bērniem ar invaliditāti, bērnu un jauniešu dienas centrā „Saules taka” un naktspatversmē.

Cēsu novada izglītības iestādēs projektā nodarbinātie bezdarbnieki veic tehniskus darbus, pilda palīgstrādnieku, sētnieku un dežurantu pienākumus. Savukārt pašvaldības aģentūra „Vidzemes Vēstures un Tūrisma centrs” bezdarbniekus iesaista Pils dārza un pilsdrupu uzkopšanas un pieskatīšanas darbos, kā arī kā palīgus tūristu apkalpošanā. Cēsu rajona slimnīcā projekta dalībnieki veic sanitāru palīgu un teritorijas labiekārtošanas darbus.

 

Uzziņai:

Pasākumu īsteno Nodarbinātības valsts aģentūra sadarbībā ar pašvaldībām, kas dos sabiedrībai derīgus, vienkāršus, mazkvalificētus darbus, parasti – apkārtnes uzkopšanu un labiekārtošanu. Par darbu maksā tā saukto stipendiju 100 latus mēnesī. Bezdarbnieki drīkst strādāt no divām nedēļām līdz sešiem mēnešiem gada laikā. Papildus katra bezdarbnieka nodrošināšanai tiek piešķirti līdzekļi darba inventāra iegādei, kā arī tiek apmaksāta viņu medicīniskā komisija.

Darba praksi pašvaldībās īsteno pēc tam, kad novada vai pilsētas pašvaldība izveidojusi darba prakses vietas un noslēgusi līgumu ar NVA filiāli. Bezdarbnieku darba praksei pašvaldībā rindas kārtībā norīko NVA filiāle, bet līgumu ar viņu slēdz pašvaldība.

Bezdarbnieks, kurš vēlas piedalīties, var pieteikties jebkurā NVA filiālē, kuras atbildības teritorijā esošajā pašvaldībā vēlētos darboties (kurā piereģistrējas kā bezdarbnieks vai jau ir reģistrējies kā bezdarbnieks).

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv