Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 28.janvāris   Vārda dienu svin: Kārlis, Spodris
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 23.septembris  


Dānijas kolēģi novērtē Cēsu pašvaldības pieredzi

 

Šodien, 23.septembrī Cēsu novada pašvaldību apmeklēja Dānijas pilsētas Odšeredas (Oscherred) pašvaldības un policijas darbinieki, kuri atzinīgi novērtēja Cēsu novada pašvaldības speciālistu paveikto nepilngadīgo jauniešu uzraudzības organizēšanā.

Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļas metodiķe Dzintra Kozaka, pašvaldības policijas Administratīvās uzraudzības nodaļas priekšnieks Valdis Suhanovs un pašvaldības aģentūras „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” Ģimeņu atbalsta nodaļas vadītāja Ivita Puķīte Dānijas kolēģus iepazīstināja ar Cēsīs esošo situāciju un sistēmu nepilngadīgo noziedzības profilakses un novēršanas veikšanai. Dz.Kozaka prezentēja projekta „Roku rokā bērna atbalstam” ietvaros izstrādāto datorprogrammu skolēnu pozitīvas un negatīvas uzvedības uzskaitei.

Odšeredas pašvaldības Bērnu un izglītības departamenta vadītāja Gite Lovgrena (Gitte Lovgren) atzinīgi novērtēja Cēsīs paveikto un atzina, ka Dānijā nav izstrādāta sistēma, kā pašvaldībās novērst nepilngadīgo noziedzību un narkotisko un alkoholisko vielu lietošanu. „Mūsu skolas, sociālās iestādes un policija nav gatavi pārmaiņām, kas notiek ar bērnu noziedzību. Tā krasi palielinās un mēs esam norūpējušies, kā veikt profilaktisko darbu. Esmu pozitīvi pārsteigta, ka Cēsīs tiek domāts par nepilngadīgo noziedzības novēršanu un ir izstrādāta vienota sistēma izglītības, sociālo un policijas iestāžu sadarbībā,” atzina Lovgrenas kundze.

Vizītes noslēgumā abu pašvaldību pārstāvji atzina, ka šādas tikšanās ir vērtīgas, lai apmainītos ar pieredzi un kopīgi meklētu iespējas nepilngadīgo noziedzības samazināšanai.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv