Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 23.februāris   Vārda dienu svin: Haralds, Almants
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 23.septembris  


Latvijas Kustībā par neatkarīgu dzīvi arī cēsnieki

Šī gada 24.oktobris būs nozīmīgs datums ikvienam, kam rūp sabiedrības veselība, labklājība un vienotība, jo tieši šajā dienā tiks dibināta Latvijas kustība par neatkarīgu dzīvi. Kustības dibinātāju vidū ir arī cilvēki no Cēsīm un Vidzemes, bet par kustības biedriem un atbalstītājiem var kļūt ikviens sabiedriski aktīvs interesents.

 

„Latvijas Kustības par neatkarīgu dzīvi” mērķis ir tāda sabiedrība, kur ikviens cilvēks tiktu uztverts kā vērtība, kur katram būtu nodrošinātas vienlīdzīgas iespējas dzīvot labklājīgu dzīvi un kur ikviens cilvēks varētu saņemt savām vajadzībām atbilstošu atbalstu.

 

Kustība darbosies, lai popularizētu neatkarīgas dzīves ideju un veicinātu skatījuma maiņu no tāda, kur cilvēks ar funkciju traucējumiem tiek uztverts kā slims, tātad kopjams un aprūpējams, uz tādu, kur cilvēks tiek saskatīts kā pilnvērtīgs sabiedrības loceklis. Iespējams, daļai cilvēku ir nepieciešams tikai neliels atbalsts, lai viņi varētu dzīvot tādu pašu dzīvi, kādu ikviens sabiedrības loceklis uzskata par normālu.

 

Kustība par neatkarīgu dzīvi piedāvās domāt, izzināt, saprast un darīt lietas visiem kopā – cilvēkiem ar invaliditāti un pārējai sabiedrībai, tā palīdzot apzināt līdzcilvēku vajadzības un saskatīt iespējas savstarpēji sniegt atbalstu. Kustības uzdevums ir darboties kopā, nedalot cilvēkus grupās, nešķirojot, kurš ir un kurš nav cilvēks ar invaliditāti.

 

Kustības darbība būs vērsta uz sadarbību - šī biedrība necīnīsies un nekonkurēs ne ar vienu. Tā meklēs tos saskarsmes punktus, kas vieno, un tos rīcības ceļus, kas vestu uz kopīgu mērķi.

 

Viena no Kustības darbības metodēm būs akcijas, kas tiks organizētas vienlaikus vairākās Latvijas vietās, tā pievēršot iespējami plašākas sabiedrības uzmanību neatkarīgas dzīves idejai.

 

Kustības pirmā akcija „Ienāc uz tēju”, par kuru lems arī šajā dibināšanas sapulcē, būs kā aicinājums – ienāc iepazīties. Tā būs iespēja ikvienam interesentam patīkami pavadīt laiku kopā un vienkārši parunāt par sev svarīgiem jautājumiem. Saruna ir tā, kas ļauj apstāties ikdienas steigā un patiesi iepazīt otru cilvēku. Šādi tiks piedāvāts satikties un iepazīties, ieklausīties un sadzirdēt vienam otru, sajust to prieku, kas rodas cilvēkiem, darot lietas kopā.

 

Ar ko Kustība par neatkarīgu dzīvi atšķiras no citām organizācijām? Ar to, ka tā nenāk nevienu pārliecināt, bet gan kopā meklēt atbildes uz jautājumiem. Mēs protam uzdot jautājumus, bet atbildes uz tiem ir iespējams atrast tikai kopā ar Jums!

 

 „Latvijas Kustības par neatkarīgu dzīvi” izveides iniciatīvas grupa.

 

Informāciju sagatavoja Inga Šķestere,

 „Kustības par neatkarīgu dzīvi” iniciatīvas grupas vadītāja,

Tālruņa nr.: 26176901

E-pasta adrese: inga.skestere@sustento.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv