Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 23.septembris  


Cēsu novada pašvaldībai atzinība par sekmīgu darbu INTENSE projektā

Ceturtdien 22.septembrī Rīgā notika  projekta  INTENSE - No Igaunijas līdz Horvātijai: saprātīgi enerģijas taupības pasākumi pašvaldību ēkām Centrālās un Austrumeiropas valstīs noslēguma pasākums. tas ir izglītojošs projekts, jo  Sabiedrības pieprasījums pēc energoefektīviem mājokļiem Centrālās un Austrumeiropas valstīs joprojām ir zems, galvenokārt tāpēc, ka iedzīvotājiem trūkst informācijas par ilgtermiņa ietaupījumiem, kas rodas samazinot enerģijas patēriņu. Līdz ar to arī arhitektiem, inženieriem un celtniekiem trūkst pieredzes, ieviešot energoefektivitātes pasākumus - zema enerģijas patēriņa ēkas nav standarta produkcija.

  Projekta īstenošanā piedalījās 12 valstu pārstāvji. Vadošais partneris bija Baltijas Vides forums. No Latvijas pašvaldībām projektā iesaistījās Rīgas Enerģētikas aģentūra un Cēsu novada pašvaldība. Projekta vadītāja Ingrīda Brēmere atzinīgi novērtēja paveikto un pasniedza pateicības rakstu Cēsu novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas projektu un vides speciālistei Intai Ādamsonei.

  Projekts INTENSE ietvēra pašvaldību speciālistu izglītošanos, pieredzes apmaiņu, jaunāko enerģiju taupošo risinājumu iepazīšanu, būvniecībā, siltuma apgādē, pilsētu plānošanā, kā arī likumdošanas koriģēšana atbilstoši energoefektivitātes prasībām. Daloties atziņās, kas gūtas īstenojot INTENSE projektu, I. Ādamsone atzīmēja, ka iespēja pašvaldību speciālistiem apgūt vērtīgu pieredzi energoefektīvu ēku būvniecībā, renovācijā bijusi mazliet novēlota, jo nācās vienlaikus mācīties un Klimata pārmaiņu finansu instrumenta programmas ietvaros, īstenot konkrētus pašvaldības ēku siltināšanas projektus. Taču gūtā pieredze ir ļoti vērtīga, jo nodrošina kvalitatīvāku rezultātu. Savukārt Cēsu novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Dita Trapenciere INTENSE projekta noslēguma pasākuma dalībniekiem pastāstīja, kā projektā gūtās zināšanas pielietojamas plānojot novada attīstību. Kā zināms, top Cēsu novada Attīstības programma un Teritorijas plānojums un izstrādājot šos būtiskos dokumentus, tiek pielietoti energoefektīvi risinājumi ielu plānojumā, namu izvietojumā, lietus ūdens savākšanas sistēmas izveidē.

   Projekta INTENSE ietvaros ir tapušas videofilmas un bukleti par iespējām taupīt enerģiju sadzīvē, optimāliem risinājumiem siltinot ēkas, izmantojot alternatīvus enerģijas avotus. Drīz šie materiāli būs pieejami arī www.cesis.lv lasītājiem.

Attēlā: Cēsu novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas projektu un vides speciāliste Inta Ādamsone saņem Baltijas Vides foruma pateicību par veiksmīgu darbību INTENSE projektā.

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv