Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 11.augusts   Vārda dienu svin: Olga, Zita, Liega, Zigita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 23.oktobris  


Veiksmīga diskusija rosina darboties

Šā gada 19. oktobrī Cēsu pilsētas dome aicināja uz diskusiju Cēsu nevalstisko organizāciju pārstāvjus un aktīvus sabiedrības pārstāvjus, lai pārrunātu sabiedrības lomu un iniciatīvu nelielu sabiedrībai nozīmīgu projektiņu realizēšanā pašvaldībā.

  

Kā ziņots iepriekš, 2007. gadā, sadarbībā ar Nīderlandes apvienoto fondu KNHM ir realizēti 14, sabiedrībai nozīmīgi, projekti, katrs 700 LVL apmērā, no kuriem vairums ir vides sakārtošanas projekti. KNHM projektu konkursa nosacījumi paredz, ka nākamajā projektu kārtā (2008. gadā) tiks atbalstīta puse no šā gada projektu apjoma, tāpēc, lai nodrošinātu idejas turpināšanos, diskusijas dalībnieki izteica ierosinājumu piesaistīt finansējumu no uzņēmumiem un sabiedrības pārstāvjiem, izveidojot Cēsu kopienu fondu.

 

Diskusijā ar pieredzi dalījās Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš, kurš pastāstīja par Valmieras kopienu fonda darbību, kas varētu būt labs piemērs Cēsu fonda izveidei. 

 

Kopīgās sarunas noslēgumā diskusijas dalībnieki secināja, ka ir nepieciešams izveidot projektu ideju banku un projektu realizācijā vairāk iesaistīt Cēsu pilsētas jauniešus. 

 

Nākamā šāda veida diskusija ir paredzēta ar pilsētas uzņēmējiem, lai saprastu, cik liels varētu būt uzņēmēju atbalsts Cēsu kopienu fonda izveidē. Diskusijā tiks pārrunāti arī dažādi vides jomas sakārtošanas jautājumi.

 

Lai izveidotu kopienu fondu, ir vajadzīgi vairāki priekšnoteikumi un viens no tiem ir aktīva sabiedrība, kas var rast idejas jauniem projektiem un tās realizēt. Tieši šāda auditorija atsaucās un ieradās uz pirmo šāda veida  diskusiju. Kopienu fondi ir pazīstami visā pasaulē, un kopš 2002. gada Latvijā ir izveidoti seši kopienu fondi. 

 

Diskusija tika organizēta LVAF līdzfinansētā projekta Vides izglītojošu pasākumu komplekss Cēsīs ietvaros.

 

Inta Ādamsone ,

Cēsu pilsētas domes

Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja v.i.,

speciāliste vides politikas jautājumos

tel. 4124702;

mob.29478660

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv