Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 23.novembris  


Jau 2006.gada februārī pensionāriem izmaksās piemaksas pie mazajām vecuma pensijām


2005.gada 22.novembris.

Informāciju sagatavoja Labklājības ministrijas Komunikācijas departaments.

Lai straujāk uzlabotu pensionāru dzīves kvalitāti, ar nākamo gadu pensionāri, kuru kopējais apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem un kuriem piešķirtās pensijas apmērs nepārsniedz 105 latus, saņems ikmēneša piemaksas pie vecuma pensijas vidēji 6,63 latu apmērā.

To paredz šodien, 22.novembrī, valdībā atbalstītie Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie noteikumi par ikmēneša piemaksas pie vecuma pensijas piešķiršanas un izmaksas kārtību.

Pateicoties labklājības ministres Dagnijas Staķes iniciatīvai un operatīvai rīcībai, pensionāri piemaksas pie vecuma pensijām par janvāri un februāri saņems jau 2006.gada februārī, lai arī sākotnēji šis termiņš varēja būt vēl ilgāks, jo lēmums ir pieņemts tikai gada nogalē, bet Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) nepieciešams izstrādāt īpašu programmatūru, lai veiktu visus nepieciešamos aprēķinus. Labklājības ministre arī izsaka pateicību VSAA darbiniekiem, kas šobrīd pēc viņas lūguma ir mobilizējuši visus spēkus, lai pensionāriem piemaksas varētu izmaksāt jau nākamā gada februāra.

Atbilstoši noteikumiem piemaksas apmērs par vienu apdrošināšanas stāža gadu ir 0,19 santīmi, bet piemaksas apmēru katrai konkrētai pensijai nosaka viena apdrošināšanas stāža gada vērtību reizinot ar apdrošināšanas stāžu, kas uzkrāts līdz 1995.gada 31.decembrim.

Tādējādi pensionāram, kura darba stāžs līdz 1996. gadam bija 25 gadi, piemaksa vidēji būs 4,75 latu apmērā, pensionāram ar stāžu 30 gadi – 5,70 lati, ar stāžu 35 gadi – 6,65 lati, ar stāžu 40 gadi – 7,60 lati, bet ar stāžu 45 gadi – 8,55 lati.

Tāpat noteikumos noteikts, ka ikmēneša piemaksa tiek piešķirta uz mūžu sākot ar dienu, kad radušās tiesības to saņemt. Tiesības uz minēto piemaksu tiek zaudētas, pensionāram izbraucot no Latvijas uz pastāvīgu dzīvi ārvalstīs.

Gadījumos, kad piemaksa noteikta pie priekšlaicīgi piešķirtās vecuma pensijas, to līdz likumā noteiktā pensionēšanās vecuma sasniegšanai, izmaksā 80% apmērā, turklāt to neizmaksā strādāšanas periodā.

Tāpat saskaņā ar minētajiem noteikumiem ikmēneša piemaksa neietilpst vecuma pensijas sastāvā, kā arī tai netiek piemērota ikgadējā pensiju indeksācija. Piemaksu piešķir VSAA, pamatojoties uz konkrētā cilvēka pensijas lietā esošo informāciju. Tādējādi pensionāriem nav nepieciešams iesniegt iesniegumu piemaksas noteikšanai.

Atgādinām, ka šī gada 20.oktobrī Saeimā tika pieņemts likums Grozījumi likumā Par valsts pensijām, kas nosaka ikmēneša piemaksu piešķiršanu pensionāriem ar 2006.gada 1.janvāri.

Pēc LM prognozēm 2006.gadā piemaksu pie vecuma pensijas saņems vairāk kā 377 tūkst. pensionāri, kuriem vidējais apdrošināšanas stāžs līdz 1996.gadam ir 34,85 gadi. Šim mērķim nākamā gadā budžetā paredzēti 30 milj. lati.

Pēc plašākas informācijas vērsties Komunikācijas departamentā pie departamenta direktores Vinetas Bērziņas (7021632, 6497758), vineta.berzina@lm.gov.lv
 

Preses relīze LETA  Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv