Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 23.novembris  


2006.gadā valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts par 10 latiem lielāks

2005.gada 22.novembris.

Informāciju sagatavoja Labklājības ministrijas Komunikācijas departaments.

Lai veicinātu cilvēku dzīves līmeņa pakāpenisku uzlabošanos, no nākamā gada valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs tiks palielināts par 10 latiem un būs 45 lati, kas ļaus straujāk palielināt mazās pensijas un nodrošinās vairāku pabalstu pieaugumu.

To paredz šodien, 22. novembrī, valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta un apbedīšanas pabalsta apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalstu piešķiršanas un izmaksas kārtību.

„Šāds solis ietekmēs ne tikai tiešos 16 tūkstošus sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmējus, bet gan tas ļaus uzlabot dzīves līmeni vairāk kā 80 tūkstošiem cilvēkiem, kuru saņem minimālās vecuma un invaliditātes pensijas. Šī pabalsta palielināšana pozitīvi iespaidos daudzas sociālās grupas,” uzsver labklājības ministre Dagnija Staķe.

Patlaban valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts ir 35 lati mēnesī, un 2004. gadā to saņēma 13,6 tūkst. cilvēku. Labklājības ministrijas (LM) speciālisti prognozē, ka nākamgad sociālā nodrošinājuma pabalstu varētu saņemt vairāk kā 14 tūkst. cilvēku.

Ministre uzsver, ka, palielinoties sociālā nodrošinājuma pabalstam, pieaugs arī garantētās vecuma pensijas apjoms, kas šobrīd ir robežās no 38,5 līdz 52,5 latiem. Pēc LM datiem, 2004. gadā 12% no visiem pensionāriem bija garantētās vecuma pensijas saņēmēji. Tiek prognozēts, ka turpmākajos gados šis procentuālais īpatsvars nemainīsies.

Valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēra pieaugums atsauksies arī uz apbedīšanas pabalsta vidējo apjomu, līdz ar to tiks nodrošināta minimālu izdevumu segšana valsts sociālā pabalsta saņēmēja nāves gadījumā. Pēc LM rīcībā esošiem datiem, 2004. gadā apbedīšanas pabalstu saņēma 30 cilvēki.

Valsts sociālā nodrošinājuma un apbedīšanas pabalstu izmaksai 2006.gadā papildus paredzēti aptuveni 638 tūkst. latu.

Līdztekus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apjoma pieaugumam, palielināsies arī citi valsts pabalsti, piemēram, valsts speciālais pabalsts Latvijas neatkarības atgūšanas procesā bojā gājušo personu bērniem, garantētās invaliditātes pensijas, pensijas apgādnieka zaudējuma gadījumā, kā arī valsts sociālais pabalsts Černobiļas AES avāriju seku likvidēšanas dalībniekiem un viņu ģimenēm.

Labklājības ministre uzsver, ka valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs invalīdiem kopš bērnības saglabāsies līdzšinējā apmērā – 50 lati.

Pēc LM rīcībā esošiem datiem valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēju kopējais skaits 2002.gadā bija 12887 cilvēki, 2003.gadā – 13216, bet 2004.gadā – 13582 cilvēki 47%.

Atgādinām, ka iepriekš valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts no 30 uz 35 latiem tika paaugstināts 2003.gada nogalē.

Pēc plašākas informācijas vērsties Komunikācijas departamentā pie direktores Vinetas Bērziņas (7021632, 6497758), vineta.berzina@lm.gov.lv
 

Preses relīze LETA  Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv