Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 1.aprīlis   Vārda dienu svin: Dagnis, Dagne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 23.novembris  


2006.gadā garantētais minimālais ienākuma līmenis - 24 lati2005.gada 22.novembris.

Informāciju sagatavoja Labklājības ministrijas Komunikācijas departaments.

Lai no nākamā gada varētu paaugstināt garantēto minimālo ienākuma (GMI) līmeni no 21 līdz 24 latiem, valdība šodien, 22.septembrī, atbalstīja grozījumus Ministru kabineta noteikumos par garantēto minimālo ienākumu līmeni un pabalsta apmēru GMI līmeņa nodrošināšanai.

Grozījumi paredz no nākamā gada ienākumu līmeņa paaugstināšanu ģimenēm vai atsevišķi dzīvojošām personām, kuru ienākumi mēnesī nesasniedz 24 latus. Pēc statistikas datiem šajā grupā ietilpst aptuveni 150 tūkstoši jeb 6,5 % no visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Pašvaldību iesniegtie pārskati par 2004.gadu liecina, ka pašvaldības GMI pabalstam pērn izlietojušas 3,5 milj. latu jeb 18,8% no visiem pašvaldību pabalstiem izlietotajiem līdzekļiem. Pabalsts izmaksāts 74,7 tūkst. cilvēkiem, kas ir 3,2% no visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Atgādinām, ka labklājības ministre Dagnija Staķe 15.septembrī, tiekoties ar Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvjiem, vienojās par GMI līmeņa paaugstināšanu nākamajā gadā no 21 līdz 24 latiem. Tikšanās laikā uzmanība tika vērsta arī uz ciešāku sadarbību, lai apzinātu un analizētu GMI kā vienu no pašvaldības pabalstiem ietekmi uz nodarbinātības veicināšanu, īpaši mazajās pašvaldībās, kā arī uz cilvēka motivāciju meklēt darbu un nekļūt tikai par pabalsta saņēmēju.

Atbilstoši Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumam Ministru kabinetam (MK) katru gadu ir jāpārskata GMI līmenis. Līdz 2005.gada beigām garantētais minimālais ienākumu līmenis personai ir 21 lats mēnesī, ko šobrīd nosaka MK 2003. gada 9.decembra Noteikumi par garantēto minimālo ienākumu līmeni un pabalsta apmēru garantētā minimālā ienākuma līmeņa nodrošināšanai.

MK noteiktais GMI līmenis kalpo par pamatu pašvaldības GMI pabalsta aprēķināšanai. GMI pabalsts ir pašvaldības sociālais pabalsts, kura mērķis ir nodrošināt materiālo atbalstu pašiem trūcīgākajiem pašvaldības iedzīvotājiem.

Pašvaldībām ir tiesības nodrošināt GMI pabalstu saviem vistrūcīgākajiem cilvēkiem un ģimenēm sniedzot to ne tikai skaidras naudas izmaksas, bet arī pakalpojumu veidā - piešķirot brīvpusdienas, iegādājoties mācību līdzekļus, apmaksājot komunālos pakalpojumus un nodrošinot ar malku, nevis vienkārši piešķirot finansiālos līdzekļus.

Lai trūcīgais saņemtu pabalstu GMI līmeņa nodrošināšanai, tiek slēgta vienošanās ar viņu par līdzdalības pasākumiem – jāmeklē darbs, jāpārkvalificējas, jāpiedalās sabiedriskajos darbos, jāstājas nodarbinātības dienesta uzskaitē, kā arī jāatsakās no psihoaktīvo vielu lietošanas, ja viņam ir tāda problēma.

Pēc plašākas informācijas vērsties pie Komunikācijas departamenta direktores Vinetas Bērziņas (7021632, 6497758), vineta.berzina@lm.gov.lv
 

Preses relīze LETAAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv