Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2019.gada 9.decembris   Vārda dienu svin: Sarmīte, Tabita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 23.novembris  


No Iedzīvotāju ienākuma nodokļa turpmāk pašvaldības saņems 79% (75% vietā).

Informācija presei

Sagatavoja Dace Zvirbule, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos, tālrunis 9356019, e-pasts dace.zvirbule@lps.lv

 

23.novembra Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) un Finanšu ministrijas (FM) sarunās, izanalizējot konkrētus aprēķinus par pašvaldību ieņēmumu samazināšanos un izdevumu palielināšanos saistībā ar izmaiņām normatīvajos aktos, pusēm izdevās rast kompromisu un vienoties par iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) pašvaldību daļas palielināšanu 2007.gadā no pašreizējiem 75 procentiem līdz 79 procentiem.

 

Kā jau ziņots, 22.novembra sarunās sakarā ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa neapliekamā minimuma un nodokļa atvieglojuma par apgādājamajiem, kā arī minimālās algas palielināšanu LPS prasīja IIN daļu pašvaldību budžetos palielināt līdz 89,2 procentiem, ja no valsts budžeta netiek finansētas darba algas pirmskolas pedagogiem vai līdz 84,21 procentam, ja no valsts budžeta tiek finansētas darba algas pirmskolas pedagogiem.

 

Finanšu ministrs Oskars Spurdziņš aicināja saglabāt esošo proporciju, kad pašvaldības saņem 75 procentus no IIN un valsts 25 procentus, pamatodams to tādējādi, ka 2007.gadā IIN apjoma pieaugums tiek prognozēts 16 procentu apmērā un ka no valsts budžeta tiks finansēts pirmskolas pedagogu darba algu pieaugums.

 

LPS ar FM noslēdzošās sarunās par MK un LPS 2007.gada domstarpību un vienošanās protokolu tiksies 2.decembrī pulksten 12.30 FM telpās. Savukārt 4.decembrī šo protokolu izskatīs paplašinātajā Ministru kabineta komitejas sēdē, bet 5.decembrī pulksten 10 – LPS domes sēdē, kas notiks Rīgas domes sēžu zālē. Pēc protokola apstiprināšanas LPS domē, tas 5.decembrī varētu tikt izskatīts MK sēdē un pēc apstiprināšanas LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Ministru prezidents Aigars Kalvītis varētu to parakstīt.

 

MK un LPS domstarpību un vienošanās protokols ir neatņemama sastāvdaļa valsts budžeta likumprojekta paketei, un tikai pēc šī protokola parakstīšanas valsts budžeta likumprojekta paketi var iesniegt Saeimā.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv