Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 11.augusts   Vārda dienu svin: Olga, Zita, Liega, Zigita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 23.novembris  


Cēsīs notiks 12. Cēsu rajona radošās inteliģences un kultūras darbinieku svētki

23.novembrī Cēsu kultūras centrā notiks gadskārtējie 12. Cēsu rajona radošās inteliģences un kultūras darbinieku svētki. Pēc Cēsu rajona kultūras inspektores Ilzes Kalniņas sniegtās informācijas šogad darba jubilejās sveiks 36 kolēģus, bet nozīmīgās dzīves jubilejās suminās 23, kā arī 7 cilvēkus, kuriem šajā gadā bijuši ievērojami sasniegumi. Sveicamo vidū ir arī divi pašvaldību vadītāji.

 

Kā katru gadu arī Kultūras ministrija un Tautas mākslas centrs (TMC) sveiks cēsniekus. TMC apbalvojumus saņems astoņi darbinieki, savukārt Kultūras ministrijas atzinības rakstus pasniegs pieciem cilvēkiem. Šo informāciju kuri tie būs līdz svētku vakaram pasākuma organizatori patur noslēpumā.

Savos svētkos Cēsu rajona radošās inteliģences un kultūras darbinieki kopā sanāks jau 12.reizi. Plašāka informācija par jubilāriem: http://www.cesurajons.lv/?id=405&x=15. Kā katru gadu arī šajā reizē būs izklaidējošā daļa, kur valdīs atkalredzēšanās, domu apmaiņas un atmiņu gaisotne. Pasākumu organizē un finansē Cēsu rajona padome.

 

„Šī sezona bijusi pietiekami aktīva un spraiga. Valstiskā līmenī strādāts pie rīcības plāna Valsts kultūrpolitikas vadlīniju īstenošanai 2007-2009.gadam. Tāpat turpinās darbs pie nemateriālā kultūras mantojuma koncepcijas un reģistra izveides, un protams, nopietni gatavojamies XXIV Vispārējiem Latviešu dziesmu un deju svētkiem”, pastāstīja Ilze Kalniņa.

Savu gandarījumu neslēpjot, I.Kalniņa turpina: „Varam lepoties ar to, ka 6.jūlijā no 70 pieteiktajiem pretendentiem uz „Kultūras mantojuma gada balvu - 2006”, saņēmām divas. Nominācijā „Pašvaldības atbalsts kultūras mantojumā” balvu saņēma Raunas pagasta padome par ilgtermiņa projektu „Raunas pilsdrupu iesaiste mūsdienu kultūras apritē”, bet nominācijā „Nozīmīgākā izstāde vai akcija” balvu saņēma Cēsu pilsētas dome par Cēsu 800 gades svinību organizēšanu. Uzskatu, ka veiksmīgi izdevušies rajona mūzikas un mākslas skolu festivāls „Zīmēsim skaņām, spēlēsim krāsām”, rajona deju svētki, kas notika Valkā kopīgi ar šī rajona dejotājiem. Rāmuļos notika mūsu novadniekam - diriģentam Daumantam Gailim veltītie dziesmu svētki. Arī katrā pašvaldībā, katrā kultūras iestādē bijuši nozīmīgi notikumi”.

Kā jau ierasts gada pasākumu reizēs, arī I.Kalniņa vērtējot padarīto neslēpa un atzina: „Žēl, ka šajā gadā nav izdevies viss saplānotais, - nav pabeigta kultūras centru attīstības programma. Jāatzīst, ka tieši šī joma kultūrā ir viss nesakārtotākā. Kultūras centri – tie ir talantu centri, kas īpaši jāattīsta. Jo radošāks cilvēks, jo lielāka izaugsme gan ekonomikā, gan citās jomās”.

Nobeigumā Ilze Kalniņa, citējot Māru Zālīti teica: „„Pati Latvija radīta kā kultūras projekts”, apzināsimies un novērtēsim to.

 

Vairāk informācijas:

Ilze Kalniņa 29477742

 

Informāciju sagatavoja

Jana Velvele

Cēsu rajona padomes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

29249648

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv