Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 23.novembris  


Cēsu piemērs veiksmīgi pārstāvēts seminārā par Bērnu rotaļu laukumu izveidošanu

Ceturtdien, 22.novembrī, Cēsu domes ainavu arhitekts Jānis Sirlaks pārstāvēja Cēsu pilsētu seminārā „Bērnu rotaļu laukumu ierīkošana un plānošana – drošības standarti un padomi”.

 

J.Sirlaks iepazīstināja klātesošos ar Cēsu pilsētas pieredzi bērnu rotaļu laukumu izveidē. Pēdējā gada laikā Cēsīs ir atklāti vairāki bērniem domāti rotaļu un sporta laukumi. Viens no jaunākajiem ieviesumiem Cēsu bērnu rotaļu ikdienā ir Štābiņa izveide Cēsu Maija parkā, kas atklāts š.g.9.oktobrī; kā interesantu jaundarinājumu Cēsis var minēt arī Bērna tiesību taku, tā atklāta š.g.12.oktobrī un ir vienīgā šāda veida taka visā Latvijā.

 

Klausītāji tika iepazīstināti arī ar citiem rotaļu un sporta laukumiem Cēsīs - pie Pastariņa pamatskolas, Cēsu 2.pamatskolas, Maija parka rotaļu laukumu, Skeitborda laukumu un Mazuļu laukumu.

 

Seminārā tika pārspriests arī vieds kādā veidā piesaistīt līdzfinansējumu šādu un līdzīgu ideju realizēšanai. J. Sirlaks atzina, ka Cēsu pilsētas dome bērnu un jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai līdzekļus nežēlo, jo to ieguldījums atmaksājas ar uzviju – bērni ir nodarbināti svaigā gaisā un pavada laiku lietderīgi, attīstot dažādas iemaņas.

 

Cēsu pilsētas dome, veidojot bērnu rotaļu un sporta laukumus, sadarbojas gan ar Bērnu un ģimenes lietu ministriju, gan ar Rotary un Cēsnieku klubiem, kā arī ļoti nozīmīga ir pašvaldības sadarbība ar vietējiem uzņēmējiem.  

 

Kā jaunums seminārā tika prezentēts arī Latvijā vēl neesošs, datorizēts rotaļu laukums, kas bērnam palīdz samazināt pie datora pavadīto laiku, vairojot viņa fiziskās aktivitātes un attīstot gan uztveres, atmiņas, gan citas iemaņas. Lai gan laukums ir datorizēts, bērnam pašam ir gan jāskrien, gan jālec, gan jādomā, un jebkura darbība uz laukuma tiek ierakstīta bērnam izsniegtajā kartē, kur reģistrējas gan veiktie uzdevumi, uzdevumā pavadītais laiks, grūtības pakāpe un cita informācija. Šāds laukums ir nevien interesants, bet arī izglītojošs laika pavadīšanas veids. Uz laukumu var doties gan bērns viens pats, gan ar draugiem vai vecākiem un vecvecākiem. Laukuma kopējās izmaksas sastāda aptuveni 50 000 Ls, un pašlaik pasaulē tādi ir tikai 25. Jānis Sirlaks uzsvēra, ka šāds laukums Cēsīs būtu nepieciešams un ļoti noderīgs, bet tā kā tā izveidei ir vajadzīgi lieli finanšu ieguldījumi, ir nepieciešama sadarbība ar sponsoriem.

Jāpiebilst, ka šādu laukumu klātienē Kopenhāgenā aplūkoja un novērtēja domes Izglītības metodiķe Dzintra Kozaka un atzina, ka Cēsīs būtu lietderīgi uzstādīt šādu laukumu.

 

Par Cēsīm un tās pieredzi laukumu izveidē ieinteresējās gan Ventspils, Daugavpils, gan Jūrmalas pašvaldību pārstāvji, kas izteica vēlmi izveidotos laukumus aplūkot klātienē.  

 

Seminārā piedalījās arī Bērnu un ģimenes lietu ministrijas pārstāvji, tika prezentēta Somijas pieredze un uzklausīti spēļu industrijas pārstāvju ieteikumi. Semināru organizēja Bērnu un ģimenes lietu ministrijas, Latvijas Ainavu arhitektūras biedrība, LAPPSET un SIA FixMan.

 

CĒSIS – PILSĒTA, KAS RADA

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677, 28645386

laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv