Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 23.novembris  


Cēsu Pils koris Pirmajā Adventē - 29.novembrī

29. novembrī plkst. 16.00 Cēsu Pils koris sniegs Pirmās Adventes koncertu “No tumsas uz gaismu” Cēsu Sv.Jāņa baznīcā

Advents – tas ir gaidīšanas un tikšanās laiks, tas ved no tumsas uz gaismu. Advents ir laiks, lai sagatavotos Jēzus dzimšanai. Turpinot iepriekšējos gados uzsākto tradīciju, Cēsu Pils koris cēsiniekiem sagatavojis muzikālu ieskaņu Adventa laikā.

Kā ierasts, Cēsu Sv.Jāņa baznīcā koris muzicēs kopā ar ērģelnieci Leldi Krastiņu. Savukārt kori vadīs ne tikai kora mākslinieciskā vadītāja Marika Austruma, bet arī kora jaunā diriģente Evita Konuša. Koncertā piedalīsies LNO orķestra māksliniece - vijolniece Laila Lakstīgala.

Koncerta programmā iekļauta Adventa laikam atbilstoša F.Mendelsona, S.Rahmaņinova, P.Butāna, A.Ābeles u.c. komponistu kora mūzika. Pēc koncerta visi klausītāji tiek aicināti kopīgi iedegt Cēsu pilsētas egli Rožu laukumā.

Par mūziķiem:

Cēsu Pils koris ir 1995.gadā dibināts amatieru kolektīvs, ko vada talantīgā diriģente Marika Austruma. Savas spējas koris regulāri apliecina ikgadējās koru skatēs, 2008.gadā izcīnot tiesības piedalīties koru karu finālā un sasniedzot 11.labāko rezultātu Latvijā. Koris sekmīgi piedalījies arī starptautiskos kora mūzikas notikumos, piemēram, Florilege Vocal de Tours, Francijā, koru konkursā Tallinā un citos. Cēsu Pils kora repertuārā ir skaņdarbi no renesanses līdz mūsdienām.

Marika Austruma ir Cēsu Pils kora diriģente, starptautisku kordiriģēšanas konkursu laureāte, Valsts akadēmiskā kora Latvija dziedātāja un diriģente. Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju 2000.gadā iegūstot bakalaura grādu Andra Veismaņa klasē un 2006.gadā kļūstot par maģistru Jāņa Zirņa klasē. Marika Austruma strādā arī Ogres mūzikas skolas kora klasē. Dziedājusi kamerkoros Ave Sol un Sacrum, kā arī vadījusi meiteņu kori Tonika.

Evita Konuša ir Cēsu Pils kora diriģente kopš 2009.gada. 2005.gadā absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju pie prof. Jāņa Lindenberga. Paralēli darbam Cēsīs Evita vada jaukto kori „ Grīva” Ogrē un apmāca mazos dziedātājus un topošos diriģentus Lielvārdes mūzikas skolā. Deviņus gadus dziedājusi kamerkorī Ave sol.

Lelde Krastiņa ir Cēsu Sv. Jāņa baznīcas ērģelniece, Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas ērģeļu klases pedagoģe un viena no aktīvākajām Cēsu kultūras dzīves veidotājām. Pēc Leldes iniciatīvas aizsākti vairāki ikgadēji mūzikas notikumi, to starpā Starptautiskais jauno ērģelnieku festivāls Cēsīs un festivāls Galantais klavesīns.

 

Informāciju sagatavoja:
Cēsu Pils kora prezidents
Vilnis Mellēns
Tel. 26476866
cesiscastlechoir@gmail.comAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv