Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 15.jūlijs   Vārda dienu svin: Egons, Egija, Egmonts, Henriks, Heinrihs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 23.decembris  


Atbalsta sistēma nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijai

Biedrība "Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS" sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldības aģentūru „Sociālais dienests”, Saldus un Madonas pašvaldībām, kā arī ar Šveices bērnu tiesību institūtu 2011. gada janvārī uzsāks projektu, kura mērķis ir samazināt atstumtības riskus bērniem ar sociālās uzvedības traucējumiem un radīt drošu vidi šo bērnu veiksmīgai attīstībai.

 

Tā kā šobrīd Latvijā nepastāv kompleksa pieeja darbam ar sociālā riska grupu bērniem, bieži tiek piemēroti represīvi līdzekļi, trūkst pozitīvas motivācijas un alternatīvas iespējas darbā ar jauniešiem. Var norādīt, ko nevajag darīt, bet profesionāļiem trūkst pozitīvu motivācijas pasākumu, ko piedāvāt jauniešiem lietderīgai un izglītojošai brīvā laika pavadīšanai bez maksas.  

 

Projektā „Atbalsta sistēma nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijai” paredzēts aktivitāšu gaitā pašvaldībās izveidot Starpinstitucionālās sadarbības modeli, katrā pašvaldībā dibinot Novada darba grupu (NDG), kas veiks bērnu un jauniešu atlases procesu un sadarbosies ar projekta koordinatoriem, lai iesaistītu bērnus lietderīgās brīvā laika pavadīšanas aktivitātēs: sporta, tūrisma pasākumos, mākslas pulciņos, iepazīstinātu ar uzņēmēju darba un militārā dienesta pamatiem.

 

Projekta mērķa grupa- 240 policijas uzmanības lokā nonākušie bērni un jaunieši, nepilngadīgie likumpārkāpēji, kuri bijuši sociālās korekcijas izglītības iestādēs, atbrīvoti no ieslodzījuma vietām, kā arī projektā tiks iesaistīti seniori.

 

Projekta rezultātā tiks:

  • radīta un aprobēta Latvijas novadu specifikai atbilstoša un ilgtspējīga Atbalsta sistēma nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijai;
  • veikts un publiskots projekta monitoringa ; ziņojums
  • veicināta pārmaiņu filozofija darbā ar sociālā riska grupu bērniem - atbalstoša un atjaunojoša, nevis sodoša pieeja darbam ar bērniem;
  • izveidots Starpinstitucionālās sadarbības modelis."

 Apakšprojektu finansē Šveices Konfederācija un Latvijas Republika no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai.
Kopējais projekta  finansējuma apjoms 84 085,82 LVL

 

 Cēsu novada pašvaldības aģentūra „Sociālais dienests” jau šobrīd aicina pieteikties organizācijas, seniorus, kuri būtu gatavi iesaistīties, lai nodrošinātu bērniem un jauniešiem lietderīgas un izglītojošas brīvā laika aktivitātes. Sīkāka informācija par projekta ieviešanu Cēsīs, Cēsu novada pašvaldības aģentūrā „Sociālais dienests”  tālrunis 64127898, Bērzaines16/18, Cēsīs, Cēsu novadā.

Sīkāka informācija:
http://www.swiss-contribution.lv/page/1 un http://lsif.lv/Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv