Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 24.janvāris  


Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija uzvar diskusijā

21. janvārī Cēsīs norisinājās skolu komandu spēle - diskusija par latviešu tautas Trešās atmodas notikumiem, skatot tos Eiropas jaunāko laiku vēstures kontekstā. Galveno balvu – ceļojumu uz 2011. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu Tallinu – ieguva Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda. Spēle notika pasākumu cikla „Mākslas kā pretošanās un pretošanās kā māksla” ietvaros.

 

Cēsu Izstāžu namā notikušajā spēlē - diskusijā, kuru vadīja žurnālists Edijs Bošs, piedalījās komandas piecu jauniešu sastāvā gan no Cēsu, gan no kaimiņu novadu skolām. Tika pārstāvēta Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija, Cēsu Valsts ģimnāzija, Cēsu 2. vidusskola, Priekuļu vidusskola, Raunas vidusskola un Stalbes vidusskola.

 

„Līdzvērtīga konkurence un cīņas spars komandu starpā bija jūtams, iepriecināja jauniešu prasme un vēlme debatēt un argumentēt savu viedokli. Pārliecinājāmies, ka jauniešiem Trešās atmodas notikumi nav sveši, viņi par tiem jautā, runā, tātad -domā. Tas ir svarīgi, ka jaunā paaudze zina vēsturi, cenšas izprast to un saglabāt nākotnei,” informēja Evita Muceniece, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pārstāve un spēles rīkotāja.

 

Spēlē – diskusijā uzvarēja Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda, kas ieguva galveno balvu – vienas dienas ceļojumu uz 2011. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu Tallinu.

 

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra komanda teic paldies skolotājiem, kuri veidoja komandas, atbalstīja un juta līdzi savējiem spēles – diskusijas laikā.

 

Pasākumu cikls „Māksla kā pretošanās un pretošanās kā māksla” notiek ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu (www.ec.europa.eu/latvija). Pasākumu cikla ietvaros no 18. līdz 21. janvārim Cēsīs bija iespēja noskatīties kino programmu, tika atklāta izstāde „Dzelzs priekškara krišanas 20. gadadiena”, notika lekciju cikls, mākslas akcija „Barikāžu celšana”, skolu komandu spēle – diskusija, dziedāšana pie barikāžu ugunskura un piemiņas vakars „Barikādēm 20”.

 

Fotogrāfijā: uzvarētāju komanda un skolotājs Aivars Karlsons

Foto autors: Jānis Vīksna

Informāciju sagatavoja:

Ance Krieviņa

p/a Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

sabiedrisko attiecību speciāliste

tālr.64121815; 28342115

e – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv