Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 24.februāris  


86 000 Elektrības norēķinu karšu vēl gaida savus īpašniekus


 

 

AS „Latvenergo” un Latvijas Pašvaldību savienība Sociālās atbalsta kampaņas ietvaros Elektrības norēķinu kartes 500kWh apjomā aicina saņemt ikvienu iedzīvotāju, kam piešķirts trūcīgā statuss. Tāpat arī turpinās norēķinu karšu izsniegšana trūcīgajiem iedzīvotājiem garantētā minimālā ienākuma pabalsta saņēmējiem vai trūcīgām ģimenēm ar bērniem, jo kā atzīst speciālisti, tad šo pabalstu saņēmēju skaits katru mēnesi mainās.

Latvijas Pašvaldību savienības rīcībā esošā informācija liecina, ka šobrīd Latvijā ir 30 tūkstoši trūcīgo iedzīvotāju garantētā minimālā ienākuma pabalsta saņēmēju, 33 tūkstoši trūcīgo ģimeņu ar bērniem, kā arī 27 tūkstoši trūcīgo mājsaimniecību.

 

AS „Latvenergo” aicina savus klientus būt aktīviem un izmantot šo Dāvinājumu, jo šobrīd apkopotā informācija liecina, ka kartes ir saņēmuši gandrīz 14% klientu, kuri atbilst Dāvinājuma nosacījumiem – ir trūcīgās personas statuss, kā arī līgums ar Latvenergo.

Pašvaldību sociālo dienestu darbinieki atzīst, ka saņēmēju vidū ir daudz gadījumu, kad potenciālam Dāvinājuma saņēmējam nav noslēgts līgums ar Latvenergo – līgums ir uz cita radinieka vārda vai arī dzīvoklis tiek īrēts un līgums ar „Latvenergo” ir noslēgts ar dzīvokļa īpašnieku.

Gadījumos, kad līgums ir noslēgts uz cita radinieka vārda ( bieži vien ir situācijas, kad cilvēks ir miris, bet līgums nav pārslēgts), AS „Latvenergo” aicina iedzīvotājus vērsties Klientu apkalpošanas centros līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu, kā arī spēkā stājušos Mantojuma tiesas spriedumu. Ja mantojuma lieta vēl nav sakārtota, tad AS „Latvenergo” piederīgajiem piedāvā aizpildīt un parakstīt apliecinājumu saistību nodibināšanai. Uzrādot personas apliecinošu dokumentu tiek slēgts elektroenerģijas piegādes līgums.

Savukārt gadījumos, kad Dāvinājuma saņēmējs mājokli īrē – ja ir iespēja vienoties ar īpašnieku, kurš rakstiski AS „Latvenergo” apliecina, ka piekrīt, ka līgums par elektroenerģijas piegādi tiek slēgts ar īrnieku, ir iespēja līgumu pārslēgt ar īrnieku. Arī šādos gadījumos aicinām abas puses vērsties AS „Latvenergo” Klientu apkalpošanas centros līdzi ņemot personu apliecinošus dokumentus.

Atgādinām, ka lai saņemtu elektroenerģijas norēķinu karti: jābūt izziņai par trūcīgā iedzīvotāja statusu, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, kā arī savs AS „Latvenergo” klienta līguma numurs. Klientu ērtībām iesakām līdzi ņemt arī pēdējo apmaksāto elektroenerģijas kvīti, kā arī vienu tukšu kvīti nākamajam maksājumam.

Elektrības norēķinu karšu izsniegšanu organizē pašvaldības, kuras arī nodrošina trūcīgo iedzīvotāju informēšanu par atbalsta saņemšanu. Par karšu saņemšanu trūcīgās mājsaimniecības var interesēties savos sociālajos dienestos. Paredzēts, ka palīdzību elektroenerģijas 500 kWh norēķinu karšu veidā kopumā saņems 100 000 Latvijas mājsaimniecību. Sociālā atbalsta kampaņā Elektrības norēķinu karšu izsniegšanas laiks trūcīgajiem ir pagarināts līdz laikam, kad tiks izsniegtas visas 100 000 kartes.

Neskaidrību gadījumā uz visiem klientu un arī pašvaldību darbinieku jautājumiem atbildes var saņemt pa bezmaksas tālruni 80 200 402.

 

Informāciju sagatavoja:

Sandra Vējiņa

AS „Latvenergo”

Ārējās komunikācijas daļas projektu vadītāja

T. 6 42 90421, mob. 2 9161531

sandra.vejina@latvenergo.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv