Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 24.februāris  


Vienota kultūras un tūrisma attīstība Cēsu novadā


 

Deputāta viedoklis

Mārtiņš Malcenieks Cēsu novada domes deputāts

 

  Novada domes deputāti ir pieņēmuši lēmumu par Cēsu Kultūras centra un Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra apvienošanu, izveidojot Cēsu Kultūras un Tūrisma centru. Tā veikta, lai apvienotu resursus nozares attīstībai novadā, optimizētu pārvaldi un ekonomētu līdzekļus, samazinot administratīvos izdevumus.

  Ja Vaives pagastā ir labas iespējas ražošanas attīstībai, tad pilsētā viena no perspektīvākajām nozarēm, kas var dot lielu ekonomisko pienesumu ir kultūrtūrisms. Tāpēc ir svarīgi, apvienojot spēkus un finanses, mērķtiecīgi pilnveidot kultūras, vēstures un tūrisma piedāvājumu. Ideja par apvienošanos nav jauna. To apspriedām, jau laikā kad tapa Vēstures un Tūrisma centrs. Toreiz tā vēl netika realizēta.  Tagad ir optimāli priekšnoteikumi Kultūras un Tūrisma centra izveidei.

   Šo iestāžu darbiniekiem tā būs pārmaiņas – jauns kolektīvs, iespējams būs izmaiņas darba pienākumu sadalē, taču tās būs arī jaunas iespējas. Savukārt cēsnieki un pilsētas viesi iegūs profesionālāku un koordinētāku kultūras un atpūtas iespēju piedāvājumu. Jo līdz šim katra iestāde veidoja savu pasākumu plānu, notikumi dublējās. Tagad resursus varēsim koncentrēt vienotai un kvalitatīvai piedāvājumu programmai. Ļoti svarīgi ir pētīt publikas vēlmes un piedāvāt to rozīnīti, ko cilvēki grib redzēt vai dzirdēt. Labs piemērs bija nesenā Lietuvas žurnālistu delegācijas vizīte Cēsīs. Zināt kāda bija pirmā ziņa kaimiņvalsts mēdijos? Cēsīs ir kamieļi!  Un tikai pēc tam, kad bija aprakstīti atpūtas kompleksa „Rakši” iemītnieki, sekoja informācija par vecpilsētu, muzeju, slēpošanas trasēm.

  Kultūras un tūrisma centram ir jāveido spēcīgs menedžments, lai veidotu labi apmeklētus, ienākumus nesošus pasākumus. Pašvaldība kultūras un tūrisma infrastruktūras attīstībai piesaistījusi ievērojamus līdzekļus un ir labas iespējas strādāt un ieguldījumus atmaksāt.

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv