Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 7.jūnijs   Vārda dienu svin: Gaida, Arnis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 24.februāris  


Dzīvnieku patversmē daudz iemītnieku


 

  Šajā sniegotajā un bargajā ziemā grūti klājas ne tikai meža zvēriem. Arī mājdzīvniekiem suņiem un kaķiem, kas dažādu iemeslu dēļ palikuši bez saimnieka vai pamesti, ir grūti. Cēsu dzīvnieku patversmes pakalpojumu šoziem ir ļoti pieprasīti. Februārī tur mājvietu  rada divdesmit suņi un četri kaķi, tā kā brīvu telpu patversmē nebija.

  Kā pastāstīja Cēsu novada pašvaldības komunālinženiere Anita Bukeja, uz patversmi tiek nogādāti klejojoši dzīvnieki ne tikai no Cēsu novada. Ilgstoša sadarbība ir ar Pārgaujas novadu, nesen noslēgts līgums ar Amatas novadu. Arī citas pašvaldības par atbilstošu samaksu var izmantot Cēsu dzīvnieku patversmes pakalpojumus. Dramatisks notikums nesen bija Raunā. Tur nomira vientuļi dzīvojoša saimniece un palika divdesmit suņi! Bija dienu no dienas pacietīgi jābrauc, lai izdēdējušiem un no cilvēkiem bēgošiem dzīvniekiem piekļūtu. Daļu no šiem suņiem nācās iemidzināt, daļa tagad mitinās patversmē un pamazām atgūst sociālas būtnes iemaņas.

  Par suņiem un kaķiem nesavtīgi rūpējas dzīvnieku patversmes saimniece Marika Logina – Pušinska. Viņa pastāstīja, ka visi dzīvnieki pēc atgādāšanas uz patversmi tiek veterināri aprūpēti, klejojot gūtās brūces un traumas apārstētas. Dzīvnieki tiek arī attārpoti un atblusoti un, protams, gaida jaunus saimniekus, vai arī brīdi, kad esošie saimnieki attapsies, ka aizklīdušais mīlulis varētu būt patversmē. M.Logina – Pušinska pateicās cēsniekiem, kas palīdz, atvedot dzīvniekiem ēdienu vai citas noderīgas lietas. Novada pašvaldības izpilddirektors Andris Mihaļovs atzīst, ka nav šaubu par dzīvnieku patversmes nepieciešamību un pašvaldība to uzturēs arī turpmāk.

 

Sagatavoja Aivars Akmentiņš

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv