Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 15.jūlijs   Vārda dienu svin: Egons, Egija, Egmonts, Henriks, Heinrihs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 24.februāris  


Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pārstāvis piedalās A. Puškina muzejrezervāta „Mihailovska” rīkotajā konferencē

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja galvenais speciālists zinātniski pētnieciskajā darbā Dr.hist. Tālis Vigo Pumpuriņš bija uzaicināts piedalīties A.Puškina muzejrezervāta „Mihailovska” konferencē „Muzejs vēsturē. Pirmajam muzejam Mihailovskā – 100”.

 

Konference notika bijušā muzeja direktora S. Geičenko piemiņai veltīto XIV Februāra muzeja zinātnisko lasījumu ietvaros Puškina Kalnos (Pleskavas apgabalā Krievijā) no 2011. gada 17. līdz 19.februārim. Tālis Pumpuriņš konferencē nolasīja referātu „Cēsis un grāfi Zīversi: dzimtas vēstures līnijas 18.-20.gs.”

 

A.Puškina muzejrezervātā glabājas materiāli, kas saistīti ar Cēsīm un grāfu Jakobu Zīversu (1818 – 1865). Grāfs J. Zīvers dzīvojis un darbojies Pleskavas guberņas Opočkas apriņķī un saistīts ar dzejnieka Puškina radu un draugu ģimenēm. Jāatzīmē, ka Jakobs Zīvers zīmējis pirmo, 1842. gadā iespiesto, pilsētas viesiem un ceļotājiem paredzēto Cēsu un apkārtnes plānu.

 

Ar A.Puškina muzejrezervātu „Mihailovska”, Cēsu Kultūras un Tūrisma centram veidojas pārrobežu sadarbība un iecerēta izstāde par viņu muzejā esošajiem priekšmetiem par grāfu Zīversu dzimtu. Tālim Pumpuriņam bija iespēja arī turpināt Cēsu vēstures materiālu apzināšanas darbu, kas saistās ar muzeja ekspozīcijas un izstāžu izveidi.

 
Sīkāka informācija: Tālis Vigo Pumpuriņš, tālr.64122639, 
e - pasts: talis.pumpurins@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv