Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 24.februāris  


11.martā lekciju cikls ”KURP.ES” 3. lekcija

Sešu lekciju cikls „KURP.ES”, kas aizsākās 2012.gada 15.janvārī, piedāvā izglītojošu un izklaidējošu ieskatu sieviešu apavu vēsturē no 1900-tajiem gadiem līdz mūsu dienām. Katra lekcija ir veltīta konkrētam vēstures periodam un sniedz iespēju iepazīt to, kā kurpju izskatu ietekmē mode, sabiedrība, ekonomika, notikumi pasaulē, kā arī uzzināt, ko un kāpēc pēdējos simts gados izvēlējušās kājās aut cēsnieces. Lekcijas vairo izprati par apavu izvēli mūsdienās, ļaujot ne vien labāk orientēties kurpju stilistiskajā piedāvājumā, bet uzzināt arī šo to jaunu par sevi.

 

Kā to atzinis ne viens vien vēstures pētnieks, mode ir savdabīgs vēstures spogulis. Būtībā tāds ir katrs priekšmets, katra lieta, kas bijusi nozīmīga kādas personas dzīvē.

 

Lekcijas rosina sekot līdzi tam, kā tieši sieviešu kurpes palīdz apjaust konkrēta laikmeta elpu, saklausīt tā sirdspukstus. Tās iepazīstina ar sievietes pasauli Eiropā, Amerikā, Latvijā, Rīgā, Cēsīs. Cēsnieču atsaucība, aktīvi iesaistoties lekciju tapšanā ar saviem stāstiem par kurpēm un papildinot Cēsu vēstures un mākslas muzeja krājuma apavu kolekciju, ir apliecinājums tam, ka kurpēm sieviešu sirdīs vienmēr tikusi atvēlēta īpaša vieta.

 

Lekcijas ir balstītas modes un apavu vēsturei veltītā literatūrā, internetā pieejamajā informācijā par apavu vēsturi, kino, foto un fono materiālos, kā arī Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumā un Latvijas sieviešu dzīvesstāstos. Iecere apvienot modes vēstures un vēsturiskus notikumus raksturojošos faktus ar stāstiem iz sieviešu dzīves vēl arvien ir tapšanas stadijā. Nākamajām lekcijām, kas notiks 11.martā, 1. un 8. aprīlī un būs veltītas laika posmam no 1960.gadiem līdz mūsu dienām, ikviena var pievienot arī savu kurpju stāstu. Kāpēc? Tāpēc, ka pat sieviešu kurpe var kalpot par atslēgu pašizziņai un pašiedvesmai, jo mūsu pagātnei piemīt liels spēks, no kura uzlādēties varam jau šodien, no kura smelties iedvesmu un uzmundrinājumu rītdienai.

 

Nākamās lekcija ciklā „KURP.ES” notiks svētdienās, 11.martā, 1. un 8.aprīlī, plkst.13:00., Cēsu Vēstures un mākslas muzejā.

 

 

Lekciju cikla autore Elīna Kalniņa

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv