Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 24.marts  


Cēsīs notiks seminārs par stāstiem un stāstīšanu

Rīga, 24.marts, LETA. Šodien Cēsu Centrālajā bibliotēkā notiks projekta "Stāstu laiks bibliotēkās" seminārs par stāstiem un stāstīšanu, aģentūru LETA informēja projekta īstenotāja - UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.

Seminārā paredzēts apskatīt šādas tēmas: stāstīšanas tradīcijas dažādās valstīs, stāstu vākšana un pētniecība, stāstu meklēšana un pielāgošana stāstīšanai, stāstītprasmju izkopšana, stāstīšanas pasākumu organizēšana bibliotēkās, stāstītāju sagatavošana un mudināšana stāstīt.

Seminārus vadīs Guntis Pakalns un Māra Mellēna, bet savā pieredzē un prasmēs dalīties tajos aicināti arī vietējie stāstnieki.

Šāds seminārs notiks arī 26.martā Daugavpilī, Latgales Centrālajā bibliotēkā.

Projekta mērķis ir vienot dažādu paaudžu cilvēkus, atdzīvinot stāstīšanas tradīciju paaudžu starpā, kā arī pilnveidot ikviena valodas kompetenci un sociālās prasmes klausīšanās un stāstīšanas procesā. Projektā ir iecerēts attīstīt stāstīšanas pasākumu organizēšanu bibliotēkās, šādi dodot ieguldījumu arī bibliotēku sociālās lomas paplašināšanā sabiedrībā.

Stāstīšana ir smalka situāciju un dialogu māksla: īstā brīdī atcerēties īsto stāstu un pielāgot to konkrētai vajadzībai, bet teksts ir tikai daļa no stāsta, norāda UNESCO pārstāvji, uzsverot, ka stāstā ietilpst arī žesti, balss intonācija, acu kustības, attieksme pret stāstāmo, dialogs ar klausītājiem, - katrā no šiem līmeņiem ietverta personīgā un paaudžu pieredze.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv