Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 5.augusts   Vārda dienu svin: Osvalds, Arvils
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 24.marts  


Cēsu Jaunajā pilī turpināsies rekonstrukcijas darbi

Aprīlī tiks uzsākta Cēsu Jaunās pils un tajā iekārtotā Cēsu Vēstures un mākslas muzeja rekonstrukcijas darbu otrā kārta. To paredz pirmdien, 23.martā Cēsu pilsētas domes parakstītā vienošanās ar Valsts Reģionālās attīstības aģentūru par projekta „Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai” īstenošanu. Projekta ietvaros tiks veikta Pils 3. un 4. stāva rekonstrukcija, pabeigta Pils 2.stāva telpu interjera apdares restaurācija.

 

Pils 3.stāvā tiks izbūvēta konferenču zāle ar tai pieguļošām telpām un tiks izveidota muzeja apmeklētāju relaksācijas telpa. Izbūvējot 4. jeb bēniņu stāvu, tiks veidota izstāžu zāle – galerija, kura vienlaikus būs piemērota gan izstādēm, gan muzejpedagoģisko programmu un citu izglītojošu nodarbību organizēšanai. Bēniņu stāvā plānota arī bibliotēkas un muzeja pastāvīgās ekspozīcijas „Cēsis – Latvijas vēstures simbols” izveide, kas būs interaktīvs vēsturiski hronoloģisks stāsts par novada un pilsētas vēsturi un atspoguļos Cēsu pilsētas būtisko lomu visas Latvijas vēsturē. Lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas dažādām iedzīvotāju grupām, Cēsu Jaunajā pilī tiks izbūvēts lifts, kas nodrošinās apmeklētāju pieejamību visos Pils stāvos.

 

Pēc pilnīgas Pils rekonstrukcijas ar savu piedāvājumu muzejs veicinās Vidzemes kā tūrisma galamērķa atpazīstamību un būs pilsētas vizītkarte - tikšanās vieta, kur organizēt apspriedes, konferences un sanāksmes vietējā, reģionālā un valsts līmenī.

 

Projekta realizācijas laiks ir 36 mēneši, un atklāšanas svinības pilnībā restaurētajā un rekonstruētajā Jaunajā pilī paredzētas 2012.gada vasarā. Līdz tam laikam apmeklētājiem būs pieejamas Cēsu Jaunās pils pirmā stāva telpas un tur iekārtotās a/s „Cēsu alus” un Jaunās pils atjaunošanai veltītās izstādes. Joprojām apmeklētājiem būs atvērtas arī Cēsu viduslaiku pilsdrupas un Cēsu Izstāžu nams.

 

Kopējās projekta otrās kārtas izmaksas 2 836 480 latu apmērā tiks segtas no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un Cēsu pilsētas domes līdzekļiem. ERAF līdzfinansējums   2 363 302.60 LVL apmērā sastāda 85% no kopējā finansējuma.

 

Projekta „Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai” pirmā kārta tika pabeigta 2008.gada augustā, kuras ietvaros Pilī tika iesākti restaurācijas un rekonstrukcijas darbi, atjaunota ēkas ārējā fasāde un Pils interjers 1.un 2.stāvā, piešķirot telpām to vēsturisko izskatu, kā arī uzbūvēts Pils apmeklētāju centrs – tūrisma informācijas centrs.


 

Linda Šlēziņa

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26666365

e-pasts: linda.slezina@cesis.lv

www.vvtc.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv