Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 7.jūlijs   Vārda dienu svin: Alda, Maruta
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 24.aprīlis  


Cēsniekam 3.vieta Inflācijas apkarošanas plāna debatēs Finanšu ministrijā

24.aprīlī, ar fināla debatēm Finanšu ministrijā noslēdzās biedrības Junior Achievement – Latvija un Natālijas Draudziņas ģimnāzijas konkurss skolēniem „Inflācijas ierobežošanas plāns”, un par labāko inflācijas ierobežošanas plānu žūrija atzina Rīgas 2.vidusskolas jauniešu darbu.

1.vietas ieguvēji, Elvijs Bērtulis, Matīss Vācietis, Mārtiņš Slišāns un Elīna Jakupane no Rīgas 2.vidusskolas 12.klases, konkursa fināla debatēs uzsvēra nepieciešamību ierobežot valsts pārvaldes tēriņus un veicināt pēc iespējas efektīvāku līdzekļu izlietojumu visās sfērās, tajā skaitā lielo būvprojektu celtniecībā. Jaunieši savā inflācijas ierobežošanas plānā arī norādīja, ka, jāstrādā pie „ēnu ekonomikas” samazināšanas, maksimālas neatkarības energoresursu nozarē, Latvijas uzņēmumu konkurētspējas palielināšanas starptautiskā tirgū un konkurences veicināšanas iekšējā tirgū, ka arī pozitīvas domāšanas stimulēšanas par inflācijas jautājumiem visos sabiedrības slāņos. Par īpašu aktivitāti debatēs Junior Achievement – Latvija specbalvu – portatīvo datoru – pasniedza uzvarētāju komandas pārstāvim Elvijam Bērtulim.

2.vieta – Jeļenai Sergejevai un Vitalijam Smorodinam no Rīgas 66.speciālās vidusskolas, kas inflācijas ierobežošanai, galvenokārt, ieteica vietējās ražošanas un eksporta veicināšanu, „e-valsts” projekta izveidošanu, pievienotā vērtības nodokļa samazināšanu Latvijā ražotām precēm līdz 9 procentiem un obligātu iedzīvotāju ienākumu deklarāciju.

Pēc pārliecinoša snieguma fināla debatēs, žūrijas komanda nolēma piešķirt divas 3.vietas – Jānim Kļaviņam no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Madarai Uburģei no Rīgas 64.vidusskolas. Madaras Uburģes darbs, galvenokārt, uzmanību vērsa ilgtermiņa attīstības un iedzīvotāju dzīves kvalitātes nodrošināšanai un, pirmkārt, inflācijas ierobežošanu sākot ar sabiedrības informēšanas pasākumiem iedzīvotāju personīgo tēriņu samazināšanai. Savukārt, Jānis Kļaviņš, kas arī saņēma Latvijas Bankas īpašo simpātiju balvu par pārliecinošu prezentāciju, kā vieno no svarīgākajiem uzdevumiem inflācijas ierobežošanai savā darbā paredz eksporta un ražošanas atbalstīšanu valstiskā līmenī, kā arī monetārās politikas sakārtošanu un kreditēšanas ierobežošanu.

Konkursa fināla debatēs jauniešu idejas uzklausīja un vērtēja ekonomikas eksperti – Igors Kasjanovs no Finanšu ministrijas, Ludis Neiders no Ekonomikas ministrijas, Valentīna Zeile no Latvijas Bankas, Oskars Alksnis no Centrālās statistikas pārvaldes, Mārcis Dzelme no Latvijas Darba devēju konfederācijas, Dainis Gašpuitis no SEB bankas, Gunita Kleša no Natālijas Draudziņas ģimnāzijas un Jana Jakovļeva no biedrības Junior Achievement – Latvija.

Kopumā konkursa finālā par labākajām idejām inflācijas ierobežošanai debatēja astoņas skolēnu komandas, kas bija izturējušas iepriekšējās divas konkursa kārtas, tajā skaitā Jorens Buls no Īslīces vidusskolas, Guna Cīrule no Limbažu 18.arodvidusskolas, Ilze Krūmiņa no Rīgas 2.vidusskolas un Unda Muravska un Jānis Sloka no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas.

Uzreiz pēc uzvarētāju paziņošanas konkursa idejas autori un laureāti devās labākās skolēnu inflācijas novēršanas idejas iesniegt izskatīšanai valdībā. Uzvarētāju darbi plašākai apskatei pieejami arī skolēnu biznesa izglītības vortālā www.pirmaismiljons.lv.

 

 

Par konkursu „Inflācijas ierobežošanas plāns”

Konkursa idejas autori ir Natālijas Draudziņas ģimnāzijas 12.c klases jaunieši Mikus Opelts un Emīls Guseinovs. Jaunieši norāda, ka „Inflācija ir viena no aktuālākajam problēmām valstī, un tā, protams, skar arī jauniešus, tādēļ vēlamies iesaistīties šīs problēmas risināšanā”.

Jauniešu iniciatīvas pamudinātas, konkursu rīkoja Natālijas Draudziņas ģimnāzija un biedrība Junior Achievement – Latvija, sadarbībā ar Ekonomikas un Finanšu ministriju, Centrālās statistikas pārvaldi, Latvijas Darba devēju konfederāciju un SEB banku. Konkursa uzdevums skolēniem bija izstrādāt un prezentēt savu inflācijas ierobežošanas idejas aprakstu, realizācijas modeli un īstermiņa un ilgtermiņa ekonomiskā efekta novērtējumu.

 

 

Papildus informācija

Junior Achievement – Latvija sabiedrisko attiecību vadītāja Elīna Kuzmina

67339656, 26107337, elina@jal.lv

www.pirmaismiljons.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv