Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 24.aprīlis  


Cēsis kļuvušas tīrākas, Lielajā Talkā savāc mazāk atkritumus kā pērn

  

Sestdien, 24.aprīlī Lielajā Talkā Cēsu novadā, neskatoties uz sniegu, lietu un auksto vēju strādāja ap 800 lieli un mazi talcinieki, kuri sakopa 40 publiskās vietas pilsētā un Vaives pagastā. Tajā pašā dienā uz atkritumu poligonu nogādāti gandrīz visi savāktie atkritumi, kas bija gandrīz divreiz mazāk kā pērn.

 

„Cēsu skolēniem un iedzīvotājiem izsaku pateicību par neatlaidību, darba sparu un radīto kopības sajūtu, ar kuras palīdzību neskatoties uz laika apstākļiem paveicām lielu darbu. Šogad kopējiem spēkiem savācām mazāk atkritumus kā pērn, toties vairāk veltījām spēkus teritoriju labiekārtošanai,” talkā paveikto atzinīgi vērtē Lielās Talkas koordinatore Cēsu novadā Inta Ādamsone un atzīst, ka pilsēta paliek arvien tīrāka.

 

Talkā Cēsīs talcinieki ne tikai vāca atkritumus, bet arī uzlaboja ainavu, izzāģējot krīmājus, veidojot ekoloģisku sētu, atjaunojot Gaujas plūdu laikā nojauktos Cīrulīšu dabas taku tiltiņus un veidojot apstādījumu dobes.

 

Pēc labi padarīta darba Cēsu pilsētas stadionā talcinieki kopīgi ieturēja maltīti un piedalījās Cēsu pilsētas Jauniešu domes organizētajās atrakcijās un konkursos.

 

„Paldies Cēsu novada iedzīvotājiem un talkas organizatoriem par lielo darbu, kas talkā paveikts. Cēsīs talkošana ir bijusi tradicionāla visos laikos un ceru, ka ar katru gadu būs jāvāc arvien mazāk atkritumu,” uzrunājot talciniekus pauda Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders.

 

Talkas laikā Cēsīs tika savākti neparasti atkritumi – gan televizori, gan automašīnu izpūtējs un citas rezerves daļas, gan dzīvnieku galvaskausi, gan derīga autovadītāja apliecība un kredītkarte. Talcinieku paveikto iemūžināts fotogrāfijās. Foto skatīt šeit.

 

Talka Cēsīs noritēja ar Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas (ZAAO) un SIA „Kom Auto” atbalstu, savukārt jauniešu aktivitātes pēc talkas un kopēju putras ēšanu nodrošināja piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība „Straupe”, SIA „Beatus” veikals Solo, SIA „Maxima Latvija”, SIA „Markets”, SIA „DDC”, SIA „Cīruļkalns”, a/s „Cēsu alus” un NBS Instruktoru skola.

 

 

Pagājušā gada 17.aprīlī notikušajā Lielajā Talkā Cēsīs strādāja vairāk kā 1000 cēsnieku, kuri uzkopa 16 publiskas vietas, kā arī daudzdzīvokļu namu, uzņēmumu un iestāžu teritorijas, savācot ap 100m3 atkritumu.

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249;

ieva.karlsberga[at]dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv