Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 24.maijs  


Cēsu melnie gulbji ar mazuli, atgriezušies Maija parka dīķī

Svētdien 20.maijā Cēsu melno gulbju pārim Odīlijai un Zigfrīdam  izšķīlās divi šī gada mazuļi un trešdien cēlo putnu ģimenīte atgriezās savā vasaras mītnē Maija parka dīķī. Diemžēl, pirmā brīvdabas pelde vienam no mazuļiem beidzās ļoti bēdīgi, un gulbju pāra aprūpē nu palicis tikai viens jaundzimušais.

Šogad pēcnācēji melnajiem gulbjiem izšķīlušies agri. Pērn Odīlija un Zigfrīds sarūpēja Jāņu pārsteigumu, kad 23.jūnijā uz pirmo peldi izveda sešus tikko izšķīlušos jaunuļus. Arī 2010.gadā viņiem bija tik pat prāvs ģimenes pieaugums.

Melnos gulbjus novada pašvaldība dāvā sadraudzības pilsētām. Viens pāris jau ir aizceļojis uz Rokiškiem Lietuvā. Paredzēts, ka šogad Odīlijas un Zigfrīda pēcteči dosies uz Rakveri Igaunijā un Ahimu Vācijā.

Jāatgādina, ka melnajiem gulbjiem un to mazuļiem Maija parka dārznieces nodrošina īpašu aprūpi un barošanu. Mazais  tiek barots ar olas dzeltenumu un vājpiena biezpienu, tādēļ lūgums iedzīvotājiem putnus nebarot. Ja vēlaties palīdzēt, lūdzu atnesiet uz parku maurlociņus, mīkstas pieneņu vai salātu lapiņas un nododiet tās kopējai, lai viņa varētu putniem iedot Jūsu cienastu. Maizi un citus miltu izstrādājumus gulbjiem dot nedrīkst, tas kaitē putnu veselībai.

Dace Laiva

Cēsu novada pašvaldības Ainavu arhitekte

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv