Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 24.maijs  


26. maijā Cēsu pils Viduslaiku dienā uzstāsies senās mūzikas ansamblis no Tartu

26.maijā no plkst.10:00 Cēsu pils atdzīvosies patiesi viduslaicīgā rosībā. Svētku apmeklētājiem būs iespēja iepazīt viduslaikus ne vien vērojot, bet arī aktīvi līdzdarbojoties dažnedažādajās pasākuma norisēs. Lielie un mazie apmeklētāji varēs iepazīt viduslaiku rotaļas un spēles, iemēģināt roku šaušanā ar loku un arbaletu, piedalīties viduslaiku apavu un sveču darbnīcās, uzlaikot bruņas un iemēģināt viduslaiku deju soļus.

 

Pateicoties Cēsu uzsāktajai kultūras sadarbībai ar Tartu, pasākuma programmu bagātinās Tartu senās mūzikas ansambļa „Festivitas Artium Schola” uzstāšanās. „Festivitas Artium Schola” kopš 1996.gada rīko Tartu Senās mūzikas festivālu, kā arī, sadarbojoties ar Tartu Universitāti, nodarbojas ar senās mūzikas izpēti un tās popularizēšanu. Ansamblis tā vadītāja Raho Langsepa vadībā savās koncertprogrammās salīdzina seno Eiropas un Āzijas mūziku, popularizējot viduslaiku kultūru, kas ietverta šajā mūzikā.

 

26.maijā Viduslaiku dienā būs iespējams dzirdēt divus ansambļa „Festivitas Artium Schola” koncertus: plkst. 12:00 Cēsu pils pagalmā un plkst. 16:00 pils Mestra zālē.

 

Aizsāktā sadarbība palīdzēs attīstīt kultūras sadarbību senās mūzikas un dejas jomā starp Cēsīm un Tartu, ļaujot iedzīvotājiem labāk iepazīt viduslaiku kultūru. Ir plānots, ka Cēsu viduslaiku deju grupa piedalīsies Tartu Hanzas dienās jūlijā.

 

Koncertus organizē pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” sadarbībā ar Tartu Radošo Industriju centru projekta "Mākslinieki un radošie uzņēmēji reģionālai attīstībai" ietvaros ar Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas finansiālu atbalstu.

 

Projekta mērķis ir palielināt dažādu jomu mākslinieku nozīmi un lomu vietējo sabiedrību attīstībā, iesaistot māksliniekus radošo risinājumu veidošanā sabiedrības sociālām, vides un kultūras problēmām, kā arī veidot ilgtermiņa kultūras apmaiņu starp māksliniekiem Cēsīs un Tartu.

 

 

Papildus informācija:

Ilona Asare

Projekta vadītāja

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Tel.64127755, 27878275

Ilona.Asare@cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv