Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 24.maijs  


Noslēdzies Cēsu Jaunās pils atjaunošanas projekts

22.maijā ir noslēdzies trīs gadus ilgušais projekts "Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai", kas tika īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Latvijas valsts atbalstu. Projekta ietvaros ir veikta Cēsu Jaunās pils telpu restaurācija, semināru un izstāžu telpu iekārtošana un muzeja ekspozīcijas izveide.

 

Projekta gaitā pilī ir veikti nozīmīgi būvniecības un restaurācijas darbi, rekonstruējot 18.-19.gs. interjerus. Par Cēsu Jaunās pils interjera un tā elementu restaurācijas un rekonstrukcijas darbiem šo darbu veicējs, nacionālais būvniecības uzņēmums „Re & Re” konkursā „Gada būve Latvijā 2011” nominācijā „Restaurācijas objekts” ieguvis bronzas balvu.

 

Pils greznākajā telpā - lielajā salonā ir atjaunots gleznieciski augstvērtīgs rožu motīvu brīvrokas gleznojums. Vairākās pils telpās ir ierīkotas aizgājušā laika interjera ekspozīcijas ar 19.gs. mākslas priekšmetiem un bīdermeijera stila mēbelēm, ļaujot pils apmeklētājiem iztēloties, kāda pils varēja izskatīties grāfu Zīversu dzīves laikā.

Cēsu muzeja ekspozīcijas autori savukārt ir veikuši grūtu uzdevumu, integrējot pils interjeros Cēsu novada vēstures stāstu. Apmeklētāji Cēsu nozīmi Latvijas vēstures notikumu gaitā varēs izzināt caur muzeja krājuma senajiem priekšmetiem, vēsturiskiem attēliem un mūsdienīgām interaktīvām programmām, iepazīstot Cēsu vēstures līkločus no seno vendu laikiem līdz pat Latvijas neatkarīgas valsts izveidei. Rūpējoties par Cēsu pils tūristiem, ekspozīcijas apmeklētājiem informācija tiks nodrošināta svešvalodās.

Cēsu Jaunās pils augšējos stāvos ir ierīkota konferenču zāle, muzeja nodarbību telpas un izstāžu zāle. Konferenču telpa ir aprīkota ar mūsdienīgām tehnoloģijām, nodrošinot uzstāšanos sinhronās tulkošanas iespējas. Muzeja nodarbību telpās tiks īstenotas izglītojošās programmas skolēniem, kas ļaus reģionā dzīvojošiem skolēniem labāk izprast vēstures notikumu iespaidu uz mūsdienu Latvijas dzīves aktualitātēm. Izstāžu zālē tiks rīkotas vēsturiskās un mākslas izstādes, plašāk atspoguļojot dažādus Latvijas vēstures posmus vai atsevišķus mākslas žanrus. Pilī ir izbūvēts lifts, lai muzejs būtu viegli pieejams cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Pašreiz Cēsu Jaunajā pilī tiek veikti pēdējie labiekārtošanas darbi, lai Jauno pili varētu atvērt apmeklētājiem 1.jūnijā, sākoties Cēsu pilsētas svētkiem.

 

Projektu "Cēsu pils kompleksa revitalizācija tūrisma attīstībai" realizējusi Cēsu novada pašvaldība ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un Latvijas valsts atbalstu. Projekta kopējās izmaksas ir 1 720 580 LVL, tai skaitā ERAF līdzfinansējums 85% apmērā - 1 414 787 LVL un valsts budžeta dotācija 4.5% apmērā – 74 901 LVL. Projekta mērķis - veicināt sabiedrības interesi un izpratni par Cēsīm un Vidzemi kā Latvijai svarīgu reģionālu kultūrvēsturisku centru pagātnē un tagadnē, savā darbā balstoties uz muzeja krājumu, tā izpēti un unikālo iespēju eksponēt un izmantot valsts nozīmes Kultūras pieminekli Cēsu Jauno pili, lai uzturētu lepnuma un patriotisma jūtas vietējos iedzīvotājos, īpaši skolu jaunatnē, kā arī attīstītu kultūrtūrisma iespējas Vidzemē.

 

Informāciju sagatavoja:

Ilona Asare

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Projektu vadītāja

Tālr.: 64127755, 27878275.

E-pasts: Ilona.Asare@cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv