Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 20.janvāris   Vārda dienu svin: Oļģerts, Orests, Aļģirds, Alģis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 24.jūlijs  


Cēsu Tūrisma informācijas centrs aicina apskatīt senāko Cēsu pilsētas lukturi

No jūlija Cēsu Tūrisma informācijas centrā (TIC) apmeklētāju apskatei ir izstādīts līdz šim senākais zināmais Cēsu pilsētas lukturis, kas atrasts viduslaiku pils arheoloģisko izrakumu laikā un šogad restaurēts ar Cēsu pilsētas domes atbalstu.

Lukturis tika atrasts 1986. gadā, veicot arheoloģiskos izrakumus Cēsu viduslaiku pils rietumu torņa pakājē. Tas ir viens no senākajiem mums zināmajiem Cēsu lukturiem, kas, visticamāk, datējams ar 16.gadsimtu. Luktura restaurācija veikta Cēsu Vēstures un mākslas muzeja rīkotās akcijas „Katram cēsniekam savs muzeja priekšmets” ietvaros, kad pērn aizbildnību par seno lukturi uzņēmās Cēsu pilsētas dome.

 

Jāpiebilst, ka lukturītis ir Cēsu pilsētas simbols, tāpēc senā luktura atjaunošana ir ieguldījums pilsētas simbola atpazīstamības veidošanā sabiedrībā. Jāpiebilst, ka Cēsu TIC-ā var iegādāties arī „Raunas ceplī” gatavotus māla lukturīšus, kuriem par prototipu kalpojis tieši šis senais lukturis.

 

Sena teika vēsta, ka apakš Cēsu pils mūriem atrodoties pagrabi, kur esot noliktas visādas mantas. Vienā pagrabā esot liela dzelzs lāde, pilna ar zelta un sidraba lietām. Bet uz lādes tupot liels melns suns ar ugunīgām acīm un nelaižot neviena pie lādes klāt. No šiem pagrabiem izejot arī apakšzemes ejas. Viens nebēdnieks reiz nokāpis pagrabos apskatīties. Pēc ilgāka laika viņš iznācis ārā pa smilšakmens alu, kas atrodas pils parkā. Viņš iznesis lielu sidraba lukturi, bet pats palicis mēms un nevarējis nekā izstāstīt.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vītiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 4127755, 26666365

baiba.vitina@cesis.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv