Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 13.jūlijs   Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 24.jūlijs  


Cēsīs sāksies 21. Starptautiskais akvareļglezniecības plenērs

No 24.jūlija līdz 1.augustam Cēsīs pulcēsies 13 mākslinieki no sešām valstīm, lai piedalītos 21.Starptautiskajā akvareļglezniecības plenērā „Cēsis 2008”. Akvareļgleznotāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Gruzijas, Taivānas un Krievijas gleznos Cēsis un tradicionāli dosies gleznot uz Piebalgas un Inešu pagastu.


Akvareļglezniecības cienītāji dažādo valstu mākslinieku otas rakstus varēs iepazīt jau 2.augustā, kad Cēsu Jaunajā pilī tiks atklāta plenēra labāko darbu izstāde un pieejams akvareļgleznu katalogs. Pilī piemiņas izstāde „Būšu priecīgs Jūsu prieku pavairojis” tiks iekārtota arī vienam no plenēra dibinātājiem - Cēsu māksliniekam Pēterim Rozenbergam (1943. – 1995.)


Starptautiskais plenērs, kurš kopš 1982.gada kļuvis par neatņemamu pilsētas kultūras sastāvdaļu, tapis pēc toreizējā Cēsu muzeja apvienības direktora Ivara Zukuļa, pilsētas mākslinieka Pētera Rozenberga un Latvijas Mākslinieku savienības akvarelistu sekcijas vadītāja Roma Bēma iniciatīvas.


Plenērs tiek rīkots reizi divos gados, tajā katrreiz ir citādāks dalībnieku sastāvs un nemainīga paliek tradīcija – katrs mākslinieks vienu darbu dāvina Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumam. No mākslinieku dāvinājumiem izveidojusies starptautiski nozīmīga akvareļglezniecības kolekcija. Kolekcijā glabājas vairāk nekā 300 mākslas darbi no vairāk nekā 20 valstu mākslinieku radošā veikuma Cēsīs.Informāciju sagatavoja

Linda Šlēziņa

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26666365

e-pasts: linda.slezina@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv