Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 20.janvāris   Vārda dienu svin: Oļģerts, Orests, Aļģirds, Alģis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 24.augusts  


Vidzemes Vēstures un tūrisma centra piedāvājums septembrī

Cēsis, 24.08.06.

 

Izstādes Cēsu Vēstures un mākslas muzejā

„Fotogrāfs un viņa laiks” (līdz gada beigām)

Izstāde sniedz netradicionālu ieskatu Cēsu fotogrāfijas vēsturē. Atspoguļotas Cēsis un cēsnieki 19. un 20. gs. mijā. Tolaik Cēsīs no 1880. līdz 1911. gadam darbojās arī pirmais profesionālais fotogrāfs - Cimzes skolotāju semināra audzēknis Kārlis Andersons (1844-1911).

 

„Cēsis – ceļotāju Apsolītā zeme” (līdz gada beigām)

Izstādē ir apskatāms plašs tūrisma literatūras klāsts ar Cēsu un apkārtnes ceļvežiem, kas atspoguļo pilsētu dažādos laika posmos. Tajā ir aplūkojumi arī dažādi priekšmeti, kas raksturo ceļošanas un tūrisma vēsturi Cēsīs un apkārtnē. Izstāde ir apliecinājums tam, ka Cēsu pilsēta jau kopš seniem laikiem ir bijusi tūristu iecienīts ceļojuma galamērķis.

 

Izstādes Cēsu Izstāžu namā

Olafa Muižnieka 70 gadu jubilejas izstāde „Novus” (līdz 7.09.)

Mākslinieks piedāvā dažādās tehnikās radītus darbus – grafiku, gleznas, datorgrafiku. O. Muižnieks ir īpaši ievērojams ar saviem datorgrafikas darbiem, kas ir jauns vizuālās mākslas veids, kurā mākslinieka ierasto darba rīku - audeklu, krāsu un otu - vietā tiek izmantots datora ekrāns, datorprogramma un pele. O. Muižnieks ir Mākslinieku savienības biedrs, ir piedalījies vairāk kā 100 izstādēs Latvijā un ārzemēs, ir bijušas 16 personālizstādes. Mākslinieka darbi atrodas daudzviet ārvalstīs.

 

Cikla „Melnbaltā fotogrāfija” otrā izstāde „Akts” (līdz 7.09.)

  Fotogrāfu Gunāra Bindes, Valda Brauna un Jāņa Gleizda fotogrāfijas. Izstādes mērķis ir aktualizēt melnbalto fotogrāfiju un iepazīstināt ar akta žanru. Izstādē ir skatāmas akta oriģinālfotogrāfijas, kurās ir redzama gan rokas kustība, piegaismojot attēlu kopēšanas procesā, gan retuša. Foto izstāžu cikls „Melnbaltā fotogrāfija” turpinās kopš 2004. gada, kad tika atklāta pirmā izstāde „Klasika. 70-tie.” Izstādi organizē „Dizaina manufaktūra” sadarbībā ar fotoklubu „Rīga”.

 

Juris Bindemanis „Pēc divdesmit gadiem” (no 9.09. – 1.10.)

Mākslinieka darbi atrodas dažādās kolekcijās Latvijā, Lietuvā, Zviedrijā, ASV, Japānā, Holandē un citviet pasaulē. Strādā Nītaures un Līgatnes mūzikas un mākslas skolās.

 

Igauņu mākslinieks Mēliss Luks. Gleznas. (no 9.09. – 1.10.)

Mēliss Luks ir ar muti un kājām gleznojošo mākslinieku apvienības stipendiāts. Mēliss nespēj runāt, viņam jau kopš dzimšanas ir traucēta roku kustība un liegta spēja patstāvīgi staigāt. Sava mūža vadmotīvu „Dzīve ir domāta, lai to dzīvotu, nevis gaustos” Mēliss īsteno mākslā, gleznas zīmējot ar muti un kājām. Māksliniekam jau ir bijušas izstādes daudzviet pasaulē – Igaunijā, Somijā, Ungārijā. Pirms trim gadiem Mēlisam bija personālizstāde Valmierā.

 

Tūrisma informācijas centrs

23.09. Tūrisma sezonas noslēgums (informācija sekos)

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vītiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 41 27755Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv