Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 1.jūnijs   Vārda dienu svin: Biruta, Mairita, Bernedīne
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 24.augusts  


Cēsu Mākslas festivālu tā rīkotāji vēlas pārvērst par starptautisku pasākumu

23.augustā, tiekoties ar žurnālistiem, festivāla direktors Juris Žagars uzsvēra, ka Eiropā dažādi mākslas un mūzikas festivāli ir ļoti izplatīta parādība. Cēsis, pēc Žagara domām, ir ļoti piemērota vieta festivālu rīkošanai, jo pilsēta atrodas netālu no Rīgas, kur ir starptautiska lidosta un autoosta, pilsētā ir pietiekami labi attīstīta viesnīcu un kafejnīcu infrastruktūra, bet galvenais - Cēsīs ir pietiekami daudz skatītāju, kas gatavi baudīt mākslu.

Arī festivāla sponsori - "Lattelecom" un "SEB Unibanka" - atbalsta ieceri Cēsu Mākslas festivālu turpmāk rīkot kā starptautisku pasākumu.

Nākamgad Cēsu Mākslas festivāls notiks no 19.jūlija līdz 16.augustam. Festivālu atklās ar Vidzemes kamerorķestra koncertu.

Nākamvasar Latvijas Nacionālā opera Cēsīs rādīs savus divus jauniestudējumus - Ādolfa Adāna baletu "Žizele" un Žorža Bizē operu "Karmena", kā arī horeogrāfisko miniatūru programmu.

Cēsīs būs laikmetīgās mākslas izstāde, kurā piedalīties tiks uzaicināti arī mākslinieki no citām Baltijas valstīm un Krievijas. Būs arī plaša gleznotājas Džemmas Skulmes darbu retrospekcija.

Mākslas festivāla "Cēsis 2007" notikumus šogad apmeklēja vairāk nekā 16 000 cilvēku, aģentūru LETA informēja festivāla preses sekretāre Mairita Brice.

Mākslas festivāls, kas šogad Cēsīs norisinājās no 28.jūlija līdz 18.augustam, piedāvāja vairāk nekā 20 augstvērtīgus profesionālās mākslas notikumus dažādās jomās - laikmetīgajā vizuālajā mākslas, akadēmiskās mūzikas, kino, kā arī teātra un operas jomā.

Vislielākā interese apmeklētājiem bijusi par laikmetīgās mākslas izstādi "Cēsu alus" brūzī. To apmeklējuši apmēram 6000 cilvēku. Akadēmiskās mūzikas notikumus apmeklējuši gandrīz 2000 cilvēku: festivāla atklāšanas koncertu Cēsu Kultūras centrā noskatījās 600 cilvēki, bet Teātra dienas pasākumus - apmēram 4000 cilvēku.

Festivāla noslēgumu - Džuzepes Verdi operas "Aīda" izrādi - noskatījās 3200 interesenti, tai skaitā Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi.

Savukārt jaunākās latviešu kino programmas Cēsu pils klētī noskatījušies 1150 cilvēki. Vislielākā interese bijusi par jauno filmu "Vogelfrei".

Raksta autors  LETAAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv