Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.aprīlis   Vārda dienu svin: Edgars, Danute, Dana, Dans
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 24.augusts  


Cēsu melnie gulbji Vācijā tikuši pie vārdiem – Roze un Viktors

No Vācijas pienākušas ziņas par melno gulbju pāri, kas jūlijā aizceļoja uz sadraudzības pilsētu Ahimu Vācijā. Cēsu melno gulbju Zigfrīda un Odīlijas pagājušā gada mazuļi tikuši pie vārdiem – Roze un Viktors.

 

Lai izvēlētos vispiemērotākos vārdus gulbju pārim, Ahimā tika izsludināts konkurss, kur ikviens iedzīvotājs varēja piedāvāt savus variantus. Par uzvarētāju kļuva Hanss Šils, kurš ierosināja gulbjus nodēvēt par Rozi un Viktoru pēc leģendas par Turaidas Rozi. Kā vēsta arī Vācijā pazistamā leģenda, Turaidas Rozes mīļotais bijis vācu dārznieks Viktors Heils. H. Šils uzskata, ka šo vārdu stāsts labi saskan ar Cēsu un Ahimas sadraudzību, kura ilgst jau 20 gadus.

 

Zināms, ka pēc tālā ceļa Roze un Viktors ir labi iejutušies vienā no Ahimas dīķiem un bauda ahimiešu uzmanības apliecinājumus.

 

Attēlā: Viktors un Roze ar vārda devēju Hansu Šilu un viņa mazbērniem priekšplānā.

 

Informāciju sagatavoja:

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību jaunākā speciāliste

Ance SaulīteAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv