Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 24.septembris  


Ar seno petrolejas lukturu aizdegšanu Baznīcas laukumā aizsāksies jauna tradīcija Cēsīs un tiks atzīmēta Starptautiskā tūrisma diena

Ceturtdien, 27.septembrī plkst.19.30 Baznīcas laukumā pie M.Jansona skulptūras „Gadsimtiem ejot” ar triju seno lukturu aizdegšanas ceremoniju, atzīmējot Starptautisko tūrisma dienu, tiks aizsākta jauna, ilglaicīga tradīcija Cēsu vecpilsētā - seno lukturu iedegšana vakaros, kurā varēs nolūkoties jebkurš garāmgājējs un uz kuru aicinās īpaša skaņdarba atskaņojums. Nākamo reizi lukturu aizdegšana notiks 14.decembrī līdz ar pilsētas egles aizdegšanu Vienības laukumā.

 

Balstoties uz senām fotogrāfijām, metālmākslinieks Jānis Martinsons izveidojis 3 petrolejas lukturus, kuri ar Cēsu Sv.Jāņa baznīcas lauku draudzes laipnu atbalstu ir uzstādīti Baznīcas laukumā, un noteiktā laikā, mūzikai skanot, tos iedegs senā tērpā tērpies lukturu dedzinātājs.

 

Galvenais rezultāts būs paliekoša tradīcija, kas raksturīga Cēsīm. Tradīcija, kas vairos piederības sajūtu Cēsīm un radīs lepnumu par savu pilsētu. Turklāt šāda tradīcija būs unikāla ne tikai Latvijā, jo arī Baltijas valstīs vismaz pagaidām šāda pieredze, saistīta ar reāli funkcionējošu petrolejas lukturu publisku iedegšanu, vēl nav apgūta.

 

Šī iecere realizēta ar Cēsu pilsētas dome rīkotā projektu konkursa „Idejas īstenojas” un Renāra Sproģa finansiālu atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja:

Elīna Kalniņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Attīstības un komunikācijas nodaļas vadītāja

Tālr.: 4127755

elina.kalnina@cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv