Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 29.maijs   Vārda dienu svin: Maksis, Raivis, Raivo
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 24.septembris  


Tiek atjaunots vairākkārt bojātais Cēsu pulka Skolnieku rotas piemineklis

Šobrīd turpinās izmeklēšanas process un bojājumu novērtēšana Cēsu pulka Skolnieku rotas piemineklim, kas tika nogāzts naktī uz šā gada 20.augustu.

 

Kā pastāstīja tēlnieks Matiass Jansons, kurš vairākas reizes klātienē ir novērtējis pieminekli, šobrīd nav iespējams noteikt zaudējumu apmēru naudas izteiksmē, jo pieminekļa labošanas gaitā iespējams atklāt iepriekš nekonstatētus bojājumus.

 

Lai noskaidrotu pieminekļa atjaunošanas vēsturi, M. Jansons ir sazinājies ar tēlnieku Induli Folkmani no Daugavpils, kurš piedalījās iepriekšējā pieminekļa atjaunošanā 90. gadu beigās. Vadoties pēc abu tēlnieku novērotā būs iespējams pateikt, cik lieli atjaunošanas darbi un finanses piemineklim ir nepieciešamas.

 

Kā ziņo Cēsu rajona Policijas pārvaldes Kārtības policijas priekšnieks Jānis Goba, par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 229. panta par kultūras pieminekļu iznīcināšanu un bojāšanu. Šobrīd lieta ir nodota prokuratūrā.

Par pieminekļa bojāšanu aizturētie 1977., 1979. un 1982.gadā dzimušie vīriešiem šobrīd piemērots drošības līdzeklis – paraksts par dzīves vietas nemainīšanu.

 

Iepriekš atjaunotais Cēsu pulka Skolnieku rotas piemineklis Cēsīs uzstādīts 1999.gada 23.jūnijā.

Cēsu pulka Skolnieku rotai veltītais piemineklis ir veidots no bronza un pirmoreiz tika uzstādīts Cēsīs, Palasta un Dārzu ielas krustojumā pie toreizējā Cēsu valdes nama 1938.gada 26. maijā. Uz plāksnes bija teksts: "Pa šo ceļu 1919. gada 6.jūnijā Cēsu pulka brīvprātīgo Skolnieku rota aizgāja cīņās par Latviju."

 

Piemineklis veidots kā bronzā lieta skolnieka figūra, kas paceļas virs granīta pakājes. Pie kājām tai pamestas grāmatas un zinību simbols - pūce.

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lv

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv