Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 24.septembris  


29. septembrī Dzejas dienās jaunas Cēsu teātra muzikālas izrādes

29. septembrī Cēsu Centrālā bibliotēka un Cēsu Tautas teātris visus interesentus aicina uz divām jaunām muzikālām dzejas izrādēm. Uzvedumos izmantota Ulda Ausekļa dzeja, mūziku komponējis Juris Krūze, Rasma Bērziņas scenārijs un režija. Pasākumos piedalīsies un ar apmeklētājiem tiksies dzejnieks Uldis Auseklis, kas ieradīsies ne tikai pats, bet līdzi ņems savā apgādā „Garā pupa” izdotās grāmatas.

 Vispirms pulksten. 13.00 Cēsu pilsētas Pastariņa pamatskolā notiks izrāde bērniem „Uz kurieni visi tā steidzas?...” – Runča Franča jaunie piedzīvojumi. 

Vakarā pulksten 18.30 Raunas ielā 4 izrāde „No visām dienām es nāku...”. Cēsu teātrim šis ir jau otrais Ulda Ausekļa dzejas uzvedums pieaugušajiem, pirmais „Nepamet, nepamet debesis vienas…” veidots 2002. gadā un izrādīts vairāk kā 20 reizes visā Latvijā. Ar to teātris piedalījies skatēs un festivālos, guvis žūrijas un skatītāju atzinību. Cerams, ka ilgs mūžs būs arī jaunajām izrādēm. Juris Krūze komponējis daudzus U. Ausekļa dzejoļus, 25 no šīm dziesmām izdotas nošu krājumā „Vēl kādu ceļa gabaliņu iesim”.

Uldis Auseklis raksta dzejoļus un pasakas, izdod grāmatas, tulko no krievu valodas. Viņš ir dzimis 1941. gadā 30. oktobrī Madonas rajona Mētrienas pagasta „Ataugās”, mācījies Ļaudonas vidusskolā, jau tad piedalījies literatūras un teātra pulciņos. Mācoties 6. klasē ar saviem dzejoļiem piedalījies literārajā konkursā, kurā ieguvis pirmo vietu. Vidusskolas gados viņš daudz rakstīja un 1959. gadā Madonas rajona avīzē „Stars” publicēja savus pirmos dzejoļus. 11. klases pavasarī Auseklis tika uzaicināts uz jauno autoru semināru, kur viņu nopietni vērtēja Mirdza Ķempe un Māris Čaklais. U. Auseklis studējis Universitātes Filoloģijas fakultātē Latviešu valodas un literatūras nodaļā. No 1973. gada U. Ausekļa dzīve saistīta ar izdevēja darbu, bet 1992. gadā viņš dibina pats savu privātapgādu „Garā pupa”, kurš galvenokārt izdod dzeju un grāmatas bērniem. 1997. gada aprīlī viņš saņēma Pastariņa prēmiju par dzejoļu krājumu bērniem „Kaķis ada zeķes zaķim”.

Pasākumos ieeja bez maksas, jo to organizēšanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Cēsu pilsētas dome.

 

Informāciju sagatavoja –

Gunta Romanovska,

Cēsu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece

( 64122879, 64123644 (arī fakss), mob. 29289216

e-pasts: gunta.romanovska@biblioteka.cesis.lv ; gunrom@inbox.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv