Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 13.jūlijs   Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 24.oktobris  


Cēsu pilsētā atvērta pagaidu naktspatversme

Ceturtdien, 25.oktobrī, Cēsīs tiks atvērta pagaidu naktspatversme, kurā ir iekārtotas 10 gultasvietas vīriešiem.

Kā ik gadus, laikam kļūstot arvien aukstākam, arī Cēsu pilsētā aktualizējas bezpajumtniecības problēma. Lai to risinātu, Cēsu pašvaldības aģentūra „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” izveidojusi pagaidu naktspatversmi Cēsīs, Bērzaines ielā 16.

Lai gan līdzšinējā pieredze rāda, ka šāds apjoms apmierina pieprasījumu, vēl joprojām tiek meklēti risinājumi naktspatversmes papildus gultasvietu ierīkošanai sievietēm, lai sagatavotos situācijām, kad tas varētu būt nepieciešams.

Cēsu naktspatversme saviem klientiem piedāvā naktsmītni, ēdienu un personīgās higiēnas iespējas, kas ietver sevī gan mazgāšanās līdzekļus, gan dušas telpu. Par kārtību patversmē rūpējas aprūpētājs - dežurants, kurš visu patversmes darba laiku, stingri kontrolē to, lai patversmes klienti neierastos alkohola reibumā vai līdzi neienestu alkoholu un netrokšņotu naktsmiera laikā. Ir izstrādāti naktspatversmes iekšējās kārtības noteikumi, par kuru ievērošanu jāparakstās ikvienam naktspatversmes pakalpojuma izmantotājam. Tāpat arī jāparakstās par ugunsdrošības noteikumu ievērošanu. Noteikumu neievērošanas gadījumā, klients no patversmes tiek izraidīts.

Lai uzturētos naktspatversmē nepieciešams sociālā darbinieka norīkojums. Bez tā gultasvietu drīkst izmantot tikai vieno (pirmo) nakti. Norīkojumus izsniedz „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūras” sociālais darbinieks Bērzaines ielā 18, 2.stāvā. Naktspatversmē var uzturēties 3 mēnešus, kuru laikā naktspatversmes pakalpojuma izmantotājam ar sociālā darbinieka atbalstu jāuzlabo sava pašreizējā dzīves situācija, iesaistoties piedāvātajos līdzdarbības pasākumos.

Patversmē klientus uzņem katru dienu laikā no plkst. 18:00 līdz plkst. 19:30, tā jāatstāj līdz pulksten 7:00. Ārkārtas situācijās nakts stundās klientus uzņem pēc Cēsu pašvaldības policijas rīkojuma.

Naktspatversme ir maksas pakalpojumus: bezpajumtniekiem, kuru pēdējā deklarētā dzīvesvieta ir Cēsis, maksa par vienu nakti patversmē – 50 santīmi, bezpajumtniekiem no Cēsu rajona – Ls 3.50, bezpajumtniekiem no citiem rajoniem – Ls 5.00.

Aicinām ikvienu, kurš ievērojis kādu no pilsētas bezpajumtniekiem, informēt šo personu par iespēju nakšņot naktspatversmē, Bērzaines ielā 16 (ieeja no pagalma).

 

 

Informāciju sagatavoja

Sabīne Ozoliņa

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūras

Projektu vadītāja

Tālrunis: 64127890

e-pasts; sabine.ozolina@dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv