Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 24.oktobris  


Cēsu Pils Vēsturisko Deju studija atsāk sezonu un aicina pievienoties jaunus dalībniekus

Cēsu pils senlaicīgajā gaisotnē  ikvienam interesentam  būs iespēja apgūt un iedzīvināt dažādu vēsturisko periodu dejas diplomētas baletdejotājas, horeogrāfes un deju skolotājas Gunas Ezermales vadībā.

 

Pirmā nodarbība 6.novembrī plkst.16:00 Cēsu Jaunajā pilī (Pils laukums 9). Dejotgribētājiem nav nepieciešama iepriekšēja sagatavotība vai pieredze.

 

Studijas mērķis ir apgūt un iedzīvināt dažādu vēsturisko periodu dejas, lai izprastu, kas bija jāzina un kā jutās senie Cēsu pilsētas iedzīvotāji, kam dejas bija neatņemama svētku sastāvdaļa, kā arī lai bagātinātu mūsu pilsētas svētkus un pasākumus ar krāšņos tērpos tērptiem dejotājiem.

 

Cēsu Pils Vēsturisko Deju studija tika dibināta 2010. gada sākumā, apvienojoties vēstures interesentiem, Cēsu pils gidiem un deju kolektīva «Sadancis» dejotājiem. Lai gan dejotāju sastāvs mainīgs, tomēr ir dejots jau lielākos pasākumos Cēsīs-festivālā „Galantais klavesīns”, Cēsu pilsētas svētkos. Uzstāšanās ir bijusi arī Āraišu svētkos un Seno deju grupas «Ballare» 10 gadu jubilejā Bauskas pilī.

 

Viduslaiku programmu vadītāja un deju studijas organizatore Ieva Kalniņa- Matute uzsver, ka tomēr būtiskāks par uzstāšanos studijai ir prieks apgūt jaunas dejas, un skaistās mūzikas pavadībā izdejot jau apgūtos soļus, kas katru nodarbību reizi pārvērš mazā viduslaiku ballē.

 

Deju studija aicina pievienoties un izbaudīt seno deju graciozitāti un smalkumu!
Kontaktinformācija: Ieva Kalniņa-Matute, tālr.: +371 26339342, e-pasts: ieva.cesis@inbox.lv

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

e-pasts: daiga.jansevska2cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv