Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.aprīlis   Vārda dienu svin: Edgars, Danute, Dana, Dans
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 24.oktobris  


Ziņas no Cēsu novada pašvaldības policijas

Šajā rubrikā publicējam Cēsu novada Pašvaldības policijas informāciju par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem.

 

8.oktobris  Sešos no rīta izmisis sauciens pēc palīdzības. Cilvēks netiek ārā no automātiskās maksas tualetes pie stacijas. Kārtības sargi devās atbrīvot gūstekni. Izrādās,  bija salauzts rokturis, un tualetes durvis darbojās tikai vienā virzienā iekšā tiek, bet ārā ne…

Pēcpusdienā videonovērošanas dežurants ievēroja agresīvu kompāniju Rīgas ielā. Vīriem bija piemetusies nieze, un tās radīto uzbudinājumu viņi grasījās kliedēt, izvicinot rokas un apmainoties kritiskām piezīmēm un novēlējumiem iet tur un tur … Taču, ieraugot policijas darbiniekus, teciņus vien devās dažādos virzienos bez novēlējumiem un uzaicinājumiem.

Pēc brīža videonovērošanas dežurants pamanīja, ka Vienības laukumā ļoti pastāvīgais pašvaldības policijas klients atņem vīrietim cigarešu paciņu. Kārtības sargiem viņš raiti paskaidroja, ka uz šādu rīcību viņu pamudināja rūpes par demogrāfiju. Proti, smēķēšana gandē vīriešu reproduktīvo varēšanu un pazemina pašnovērtējumu. Cigarešu paciņu atņemšana, vai zin’, ir pilsoniska akcija demogrāfiskā sprādziena izraisīšanai! Ļoti pastāvīgā klienta aktivitātes tomēr tika pārtrauktas, un cigaretes atdotas īpašniekam, lai turpina bendēt savu reproduktīvo veselību.

Vakarpusē saņemta ziņa, ka Dukuros ceļa vidū guļ sieviete pamatīgā reibumā. Pamodināta viņa tik vien spēja, kā, sekojot kāda Latvijas eksprezidenta piemēram, izteikt dažus eksistenciālus jautājumus – Kas es esmu? Kur esmu? Kurp eju?  Kārtības sargi zināja atbildes uz visiem trim jautājumiem un nogādāja lielceļa gulētāju mājvietā Gaujas krastā.

10.oktobris Rīgas ielā pie Rožu laukuma bija atstāti bērnu rati. Policijas darbinieki ielūkojās tuvējās kafejnīcās, skaistumkopšanas salonos un muzeja fonda atvērtajā glabātuvē, taču ratiņu īpašnieku/ci neatrada. Mazulis bija devies brīvsolī…

Vēlāk, pārbaudot dzīvokli Gaujas ielā, policijas darbinieki aizturēja meklēšanā esošu vīrieti.

13.oktobris  Pusdienas laikā policijas dežurants saņēma ziņu, ka veikala „Globuss” apkārtnē klīstot kails vīrietis. Šoruden jau otro reizi. Taču arī šoreiz novada nūdisma pionieri atrast neizdevās.

Pēcpusdienā pastāvīgākais no pastāvīgajiem pašvaldības policijas klientiem jeb Acepaledoks bija iesnaudies savā iecienītajā guļvietā zālienā pie „Vidzemnieka”.  Pret kārtības sargiem, kas viņu uzmodināja, viņš vērsās ar austrumniecisku smaidu un goddevīgi salicis rokas pie krūtīm sveicināja viņus skaidrā ķīniešu valodā – ni hao ma. Acepaledoks bija lasījis (kaut kur internetā), ka Cēsīs ir daudz ķīniešu, un nolēmis pievērsties statistikai, un saskaitīt, cik tad tas īsti ir… daudz. Taču tā arī, nevienu nesaskaitījis, iesnaudās. No kārtības sargu piedāvājuma ātri un ar ērtībām nogādāt viņu deklarētajā dzīves vietā, pastāvīgākais no pastāvīgajiem kategoriski atteicās, neesot no tiem, kas darbu atstāj pusratā. Turpināšot sēdēt un skaitīt.

Trijos naktī izsaukums uz stacijas laukumu. Taksometra klientam nav motivācijas maksāt par braucienu. Ieraugot policistus, klients sajuta spēju motivācijas pieplūdumu un samaksāja.

14.oktobris. Pēcpusdienā saņemta ziņa, ka kāda nama dārzā skraidot kaila sieviete!!! Šoreiz policijas ekipāža uz notikuma vietu steidzās krietni ātrāk un meklēja vēl rūpīgāk nekā kailo vīrieti pie „Globusa”, taču arī otro novada nūdisma cīrulīti neatrada. Bet atrada konfliktējošu pāri. Sieva negaidīti ātri bija atgriezusies no SPA tūres Igaunijā un, tā vietā lai mīļi un pieklājīgi sasveicinātos ar vīru, uzreiz netaktiski vaicājusi – kas ir tā  plikā vecene mūsu dārzā? Vīrs toleranti paskaidrojis, ka Teksasas universitātes zinātnieki rūpīgi veiktā pētījumā atklājuši, ka dārzkopība paaugstina optimisma un gara spēka līmeni, ir dabisks antidepresants un mazina osteoporozes risku. Tāpēc viņš uzaicinājis viesstrādnieci, lai kopīgiem spēkiem izravētu redīsu dobi. Strādājuši tik enerģiski, ka kļuvis neciešami karsti…. Sieva par šādu atbildi kļuva pilnīgi ugunīga no dusmām – „Ak, vecais muļķi! Oktobrī ir jāaprušina peoniju krūmi, nevis jāravē redīsi!”  Viņa kategoriski noskaldīja.  Bet vīrs tomēr nevēlējās atkāpties no savām redīsu dobes pozīcijām, un abu starpā iedegās agrotehnoloģisks strīds. Ar kārtības sargu palīdzību pārim tomēr izdevās vienoties par to, ka labs darbiņš, kas padarīts.

Vēlāk Valsts policijas dežūrdaļā bija jānogādā aizturēts veikala zaglis. Bet vakarā jādodas uz kādu dzīvokli, jo kaimiņi sūdzējās par skaļu  konfliktu. Izrādījās pāris, kuru vieno mīlestība uz visu itālisko dzīvi, temperamentīgi un atraisīti sakliedzoties, apsprieda jautājumu – iet ar bērniem vakarā pastaigāties vai nē. Ieraugot kārtības sargus, nolēma, ka neies vis.

19.oktobris. No rīta zvanīja satraukta sieviete un sūdzējās, ka vīrs neļauj bērniem iet uz skolu. Atbraukušajiem kārtības sargiem vīrietis skaidroja, ka atvases jau tāpat par daudz gudras un uz katru viņa argumentu atbild ar pieciem pretargumentiem. Kārtības sargi izskaidroja tēvam Ķīļa izglītības reformas mērķus un uzdevumus. Vīrs ar entuziasmu atsaucās reformām un palaida bērnus uz skolu.

Pēcpusdienā kāda Rīgas ielas nama iedzīvotāji sūdzējās, ka pagalmā ar Golfiņu iebraukuši mājai nepiederīgi jaunieši, skaļi uzvedās un apčurā visus stūrus… Pēc pārrunām ar policijas darbiniekiem jaunieši vienbalsīgi apliecināja, ka labosies un turpmāk čurās tikai šai nodarbei paredzētās ar pievadiem un izvadiem aprīkotās vietās.

Trijos naktī kārtības sargiem bija jāmodina kāds uz kazino Olimpik kāpnēm aizmidzis jaunietis, bet pēc stundas jādodas modināt sievieti, kas dusēja automašīnu stāvvietā Uzvaras bulvārī. Lai arī, atbilstoši saistošajiem noteikumiem, sieviete redzamā vietā bija nolikusi pulkstenīti, kurā norādīts stāvvietā iemigšanas laiks, kārtības sargi viņu nogādāja mājās...

21.oktobris. Rīta pusē policijas darbinieki steidza meklēt pilsētas centrā nozagtu BMX riteni. Diemžēl sadzīt zaglim pēdas neizdevās.

Bet vakarpusē pastāvīgākais no pastāvīgajiem pašvaldības policijas klientiem bija aizmidzis… nevis zālienā pie „Vidzemnieka”, bet uz soliņa Skolas ielā. Miegu iztraucējušajiem kārtības sargiem viņš ar degsmi skaidroja, ka izlasījis (kaut kur internetā) Nacionālo attīstības plānu un sapratis, ka bez izglītības un inovācijām ekonomiskā izrāviena vietā būs vien kārtējais atrāviens. Tāpēc arī iesnaudies Skolas ielā un piedzīvojis inovatīvu atklāsmi. Proti, Cēsīm ir jākļūst par nūdistiem draudzīgu pilsētu, lai naturālisma piekritēji no visas pasaules še sajustos kā mājās.  Un zināms taču, ka katram nūdistam seko vismaz desmit vuāristi jeb lūriķi. Bet tas nozīmē lielu ļaužu pieplūdumu mazpilsētā un ekonomikas sildīšanu līdz tādai temperatūrai, ka arī ziemas mēnešos nūdisti varēs pliknēt, vuāristi lūrēt, bet uzņēmēji vārīties. Optimistiski savas inovācijas prezentāciju noslēdza pastāvīgākais no pastāvīgajiem klientiem. Arī šoreiz viņš laipni atteicās no kārtības sargu piedāvājuma ātri un ar ērtībām aizvizināt līdz deklarētajai dzīves vietai, jo esot jādodas uz biznesa pusdienām Eduarda Veidenbauma ielā. Apstiprinot teikto, kārtības sargiem viņš atvadoties noskandēja izcilā novadnieka dzejas rindas:

Domāju es domas dziļas,
Kādēļ laime mani nīd;
Viss, ko daru, viss man viļas,
Visās vietās kāja slīd

 

Informāciju sagatavoja

Andris Vanadziņš

Cēsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv