Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 24.oktobris  


1.novembrī Izstāžu namā tikšanās ar pasaules apceļotāju NIKOLĀ PERNOTU „BAIKĀLS FRANCŪŽA ACĪM”

 Franču fotogrāfs, pasaules apceļotājs Nikolā Pernots (Nikolas Pernot) 1. novembrī plkst.18:00 Cēsu Izstāžu namā dalīsies ceļojumu pieredzē, kuru guvis Sibīrijā Baikāla ezera apkārtnē.     

 

Nikolā ne pirmo reizi ir ceļā no Sibīrijas uz mājām Francijā un uz kādu laiku apstājies Latvijā. "Šoreiz esmu gatavs ar latviešiem dalīties ceļojuma iespaidos caur fotogrāfijām," stāsta Nikolā par ieceri uz liela ekrāna  parādīt  savu bagātīgo fotomateriālu, uzņemtu, pēc viņa domām vienā no pasaules maģiskākajām vietām - Baikāla salā Oļhonā. Tur Nikolā pētījis burjatu šamaņu tradīcijas, iemācījies viņu melodijas un spēlē tā ar vargānu. "Varu par piedzīvoto pastāstīt krievu, angļu vai vācu valodā, bet zinu, ka manas fotogrāfijas par Baikālu atstās daudz lielāku iespaidu, nekā vārdi," pārliecināts 30 gadnieks Nikolā, kurš jau septiņus gadus sevi sauc par klejotāju.

 

  "Katrā vietā, kur vēlos kādu laiku palikt, atrodu darbu. Savus klejojumus sāku Latvijā, nodzīvojot te deviņus mēnešus, mācot franču valodu un pats mācoties latviešu," saka ceļotājs. Nikolā ir arī stāsti, kā Sibīrijā saticis latviešus un pārsteidzis viņus ar nelielajām latviešu valodas zināšanām. "Dzīvojot vairākus mēnešus uz Baikāla mazapdzīvotās salas, izdomāju, kā arī tur būšu noderīgs. Palīdzēju vietējiem tūrisma uzņēmējiem, kļūstot par gidu. Ar Oļhona salu iepazīstināju ārzemju tūristus, kuri nesaprot krieviski. Vēl izdomāju ar riteni izbraukāt 70 km garo un 30 km plato salu un uzzīmēt velomaršrutu karti. Jo vairāk biju uz salas, jo vairāk sajutu, kā dabas varenība Baikālu padarījusi par brīnumu pilnu vietu. Lai par to stāstītu pasaulei, veidoju dienasgrāmatu interneta tīklā "Facebook", kā arī izdevu pastkartīšu sēriju."

 

Ieejas maksa: Ls 1-; Ls 0,50 (skolēniem, studentiem, pensionāriem)

Sibīrijā. Sajūtas, kuras sniedz dabas varenība, atrodoties uz Oļhona salas Baikāla ezerā, franču ceļotājs Nikolā Pernots grib tālāk nodot eiropiešiem.

 

Foto no personīgā albuma

 

Informāciju sagatavoja:

Mairita KaņepeAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv