Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.jūlijs   Vārda dienu svin: Andžs, Andžejs, Edīte, Esmeralda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 24.novembris  


Cēsu Vēstures un mākslas muzeja speciālists referē Sanktpēterburgā

Cēsis, 24.11.05.

 

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja speciālists referē Sanktpēterburgā

 

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja galvenais speciālists krājuma izpētes jautājumos Tālis Vigo Pumpuriņš, pieņemot uzaicinājumu no Sanktpēterburgas valdības un Ļeļingradas apgabala „Muzeju aģentūras”, ar referātu uzstāsies starptautiskajā muzeju konferencē „Muzeju nozīme un iespējas mūsdienu pasaulē”, kas no 6. līdz 9. decembrim norisināsies Sanktpēterburgā.

 

Konferencē tiks analizēta muzeju lomas palielināšanās pagātnes kultūras mantojuma saglabāšanā un to nozīme kultūrizglītojošā, sociālajā, ekoloģiskajā un starptautiskajā darbībā. Konferencē T. Pumpuriņš uzstāsies ar referātu „Ekspozīcijas ”Cēsis – Latvijas valsts simbols” izveide: izaicinājums un iespējas”. Referāta mērķis ir, izanalizējot iespējas un ierobežojumus, novērtēt Cēsu pilsētas un muzeja kultūrvēsturisko nozīmi visas Latvijas kontekstā. Galvenās referātā izklāstītas tēzes sniedz pamatojumu par Cēsīm kā Latvijas valsts simbolu.

 

Tā kā Sanktpēterburgu un Cēsis, kas ir Baltijas pilsētu savienības locekle, vieno cieši kultūrvēsturiskie sakari, konference radīs jaunas pieredzes apmaiņas un starptautiskās sadarbības veicināšanas iespējas Baltijas reģionā. 

Konferenci rīko Baltijas pilsētu padomes Kultūras komisija, Pēterburgas Ārējo sakaru un tūrisma komiteja, Pēterburgas Kultūras komiteja, Ļeņingradas apgabala Muzeju aģentūra un N. Rēriha muzejs Izvara. Brauciens tiek finansēts no Latvijas Kultūrkapitāla fonda piešķirtajiem līdzekļiem un Cēsu pašvaldības aģentūras „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” finanšu līdzekļiem.

 

Jāatgādina, ka T.Pumpuriņam šī būs jau trešā piedalīšanās starptautiski zinātniskajās konferencēs Krievijā. Šī gada augustā Pleskavas apgabalā muzeja speciālists lasīja referātu par Cēsu kultūrizglītojošajiem tūrisma maršrutiem konferencē „Muzeji – cietokšņi un muzejrezervāti mūsdienu Eiropas kultūrā”, saukārt oktobrī T.Pumpuriņš piedalījās konferencē „Izborska un tās apkārtne”.

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vitiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 41 27755Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv