Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2019.gada 9.decembris   Vārda dienu svin: Sarmīte, Tabita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2005.gada 24.novembris  


Cēsīs būs memoriāls represijās cietušajiem cilvēkiem

Cēsis                                                                                                     2005.gada 24.novembrī

 

Informāciju sagatavoja Jana Velvele, Cēsu domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

Ceturtdien, 24.novembrī pie domes priekšsēdētāja vietnieka Andra Mihaļova uz pirmo sanāksmi sanāca darba grupa, kura izveidota, lai lemtu par piemiņas vietas ierīkošanu Cēsu pilsētā represijās cietušajiem Cēsu apriņķa iedzīvotājiem. Darba grupā strādā Cēsu rajona represēto biedrības valdes locekļi, pārstāvji no Cēsu vēstures un mākslas muzeja, zonālā arhīva, būvniecības speciālisti un tēlnieks Matiass Jansons.

Šīsdienas sarunā tika iezīmēti galvenie uzdevumi par vīziju, kādam vajadzētu būt šim memoriāla veidojumam un kurā no esošajām piemiņas vietām Cēsīs tam būtu vislabākā vieta. Pēc sarunas, lai uzklausītu sabiedrības viedokli, jautājumu par vietas izvēli atlika uz vēlāku laiku.

Šobrīd Cēsīs ir trīs piemiņas vietas represijās cietušajiem cilvēkiem. Viena atrodas Pils laukumā, kur uz piemiņas pasākumu cēsnieki pulcējas 25.martā, otra vieta atrodas dzelzceļmalā, tur piemiņas brīži notiek 14.jūnijā, trešā vieta tika atklāta šoruden pie Cēsu pilsētas ģimnāzijas.

Nakamajā sēdē, kas notiks 29.novembrī, darba grupa spriedīs par to kādam šim memoriālam būt – veidot to plaknē vai telpisku.  

 

Memoriāla projektēšanu un labiekārtošanu atbalsta ES Kultūra 2000 programma projekta „“Atgūstot mūsu atmiņu: zudušie stāsti par padomju deportācijām” ietvaros. Projekta realizētājs Cēsu pilsētas dome.

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv