Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2019.gada 11.decembris   Vārda dienu svin: Voldemārs, Valdemārs, Valdis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 24.novembris  


Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā atzīmēja valsts svētkus

Lāpu gājiens

Trešdien, 11.novembrī, pl.17.30 DACVĢ saime pulcējās pie Skolnieku rotas pieminekļa, lai kopā  ar citiem Cēsu pilsētas iedzīvotājiem dotos lāpu gājienā, godinot brīvības cīnītāju piemiņu. Vēlāk nolikām savas degošās sveces Latvijas kontūrā Pils parka estrādē.

 

NBS Instruktoru skolas apmeklējums

12.novembrī DACVĢ ģimnāzisti apmeklēja atvēro durvju dienu NBS Instruktoru skolā.

 

Latvijas Republikas gadadienai veltīts sarīkojums

„Katrs cilvēks sākas no mājas. Māja – tā, vispirms, ir cilvēki. Katram cilvēkam ir savi pienākumi un vieta savā mājā, savā valstī”, tā pasākuma vadītāji 13.novembrī aizsāka Latvijas Republikas proklamēšanas 91. gadadienai veltīto sarīkojumu 4.-1. klašu skolēniem. Skolas saime svētkos tikās ar Latvijas Republikas prezidenta kancelejas darbinieku, DACVĢ absolventu,  valsts prezidenta padomnieku ārlietu jautājumos Andri PELŠU.

 

Iepazīstinot svētku dalībniekus ar viesi, direktore Dace Eglīte ar lepnumu runāja par mūsu skolas audzēkņu sasniegumiem, atgādinot, ka prezidenta kancelejā darbojas vēl trīs DACVĢ absolventi, kuri darba pienākumu dēļ šoreiz uz tikšanos nevarēja ierasties: prezidenta padomniece  projektu koordinācijas  jautājumos Kristīna PELŠA, prezidenta preses dienesta vadītāja Ilze RASSA, protokola daļas vecākā referente Ita KLEĶERE. Viņa pateicās pedagogiem, kuri ieguldījuši milzīgu darbu un sirds mīlestību, sagatavojot dzīvei savus audzēkņus, un novēlēja skolēniem tiekties uz panākumiem. Turpinājumā Andris Pelšs kavējās atmiņās par saviem skolas gadiem DACVĢ un tālākām studijām, sirsnīgi pieminot klases audzinātāju Daigu Rubeni un skolotāju Arni Andersonu. Viņš pastāstīja par ceļu uz pašreizējo amatu, par saviem darba pienākumiem. A.Pelšs uzsvēra, ka ikvienam cilvēkam īpaši svarīgi ir ģimnāzijas gadi, kuros uzkrājas zināšanas un pieredze turpmākajam dzīves ceļam, un no sirds pateicās savai skolai. Uz tikšanos bija ieradušās arī absolventu bijušās audzinātājas. A.Pelša audzinātāja Daiga Rubene aicināja skolēnus būt pašiem, studēt to, ko liek sirds. Tas nodrošinās panākumus un sagādās gandarījumu pašiem. Viņa atgādināja, ka esošā krīze ir iespēja mācīties, lai piepildītu savus mērķus. D.Rubenes teiktajam pievienojās arī Ingūna Irbīte. Ar patiesu saviļņojumu viņa teica: «Savās darba gaitās esmu redzējusi, iepazinusi un varu salīdzināt dažādas skolas dažādās valstīs. Tāpēc varu apgalvot, ka mēs visi dzīvojam un strādājam vienā no vislabākajām skolām, ar ko es ļoti lepojos un novēlu arī jums lepoties ar skolu – savām mājām. » Kopējo noskaņu emocionāli papildināja M.Slotinas–Brantes un O.Gailīša vadīto kolektīvu dziesmas un mūzika.

 

Svētku koncerts

16.novembrī pl.14.50 skolas kamīnzālē izskanēja Latvijas Republikas proklamēšanas 91. gadadienai veltīts svētku koncerts un noritēja erudītu   konkurss 6.(7.)-5.(8.) klašu skolēniem, kas ietvēra jautājumus par Latvijas valsti, dabu, ģeogrāfiju, literatūru, u.c. 

Tikšanās ar režisoru

19.novembrī pl.9.00 skolas saime tiksies ar Lietuvas režisoru Robertas Šarknickas un noskatīsies viņa jauno filmu "Lūdzu, neatstāj...".

Viesi no LR Aizsardzības ministrijas

24.novembrī ģimnāzisti noklausīsies Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Sabiedrisko attiecību departamenta referentu lekciju par Latvijas NB spēku dalību starptautiskajā operācijā Afganistānā.

Ar cieņu, 
Dace LapiņaAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv