Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 24.novembris  


Video veiksmes stāsti par jauniešiem, kas atgriežas Cēsīs

Biedrības Cēsnieku klubs realizētā projekta Keep our brains at home 2 laikā tā dalībnieki uzmeklēja un uz sarunu aicināja cēsniekus, kas pēc studijām vai darba gaitām citviet atgriezušies uz dzīvi Cēsīs un atrod laimi tepat dzimtajā pusē. Tapa četri video veiksmes stāsti, ar kuriem var iepazīties projekta mājas lapā www.cesnieki.lv. Video varoņi – Jānis Rozenbergs, Māra Majore-Linē, Baiba Āboliņa un Ilva Šinta.

 

Šie video ir daļa no projekta Keep our brains at home 2 aktivitātēm, kura mērķis ir aktualizēt jauniešu intelektuālā potenciāla aizplūšanu no mazpilsētām un rosināt diskusiju par izglītības, nodarbinātības un migrācijas jautājumiem, kas saistīti ar šo tendenci Cēsu pilsētā, novadā un Vidzemes reģionā.

 

Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs stāsta par to, kādu lomu viņa dzīvē spēlējusi izglītība – iespēja mācīties mazās skolās, kā arī vecāki un saņemtie darba piedāvājumi, taču uz atgriešanos dzimtajā pilsētā skatās plašāk – arī no sava amata pozīcijām.

 

Laikraksta Druva žurnāliste Māra Majore-Linē, kas ir arī Cēsinieku kluba atgriešanās balvas Nekur nav tik labi kā Cēsīs! laureāte, dalās savā pieredzē, kurā savirknējās virkne apstākļu - ģimene, vilšanās politikā un darba piedāvājums, kas viņai ļāva atgriezties ar drošu sirdi mājās. 

 

Cēsu pieaugušo izglītības centra speciāliste darbā ar neformālās izglītības programmām Baiba Āboliņa uzskata, ka Cēsīs ir lielākas iespējas ietekmēt lietas nekā Rīgā, un Baibai ir svarīgi redzēt, ka viņa pati saviem spēkiem var kaut ko mainīt. Spēcīga motivācija, lai būtu dzimtajā vietā.

Cēsis ir pilsēta radošiem cilvēkiem, apliecina Ilva Šinta, kas saulainās Spānijas vietā izvēlējusies Cēsis un atgriezusies dzimtajā pilsētā, kur liek lietā iegūtās prasmes un zināšanas, atverot galeriju Pie Augusta, pasniedzot spāņu valodu un tulkojot. Ilva Cēsīs ir tikai gadu, bet paspējusi jau tik daudz.

 

Keep our brains at home 2 ir jauniešu iniciatīvas projekts, kas vienkopus pulcējis daudzus patriotiskus Cēsu jauniešus, kura laikā tie strādāja četrās darba grupās – mediju, radošajā, uzņēmēju un pētnieciskajā, lai realizētu virkni aktivitāšu. To vidū bija akcija Pielaiko profesiju un uzņēmumu Cēsīs!, projekta bloga www.cesnieki.lv izveide un uzturēšana, video veiksmes stāstu izveide ar jauniem cēsniekiem, kas veiksmīgi veido karjeru un dzīvi Cēsīs, kā arī jauniešu ideju akcija Cēsu pilsētas svētkos šī gada jūlijā. Projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas (EK) atbalstu programmas Jaunatne darbībā ietvaros. Šis paziņojums atspoguļo vienīgi projekta īstenotāja uzskatus, un EK nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

Cēsinieku klubs ir domubiedru organizācija, kas apvieno esošos un bijušos cēsniekus – savas dzimtās pilsētas patriotus. Cēsinieku kluba darbību atbalsta Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu mehānisma un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu mehānisma ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību.

 

Informāciju sagatavoja:

 

Zane Siksnāne

Projekta Keep our bramins at home 2 koordinatore

E-pasts: cesinieku.klubs@cesis.lv,

Tālrunis: 29480968

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv