Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 25.janvāris  


Cēsinieku klubs veicis cēsnieku apmierinātības izpēti.

Biedrība Cēsinieku klubs, kurā apvienojušies esošie un bijušie cēsnieki, 2010.gada nogalē veica pētījumu par cēsnieku apmierinātību, lai noskaidrotu, ko par Cēsīm un Cēsu novadu dažādās jomās domā gan esošie, gan bijušie cēsnieki. Veicot pētījumu, īpaši tika akcentēts jautājumi par migrācijas tematiku.

Cēsnieku apmierinātības pētījuma ietvaros tika veikta elektroniska aptauja, kurā piedalījās 311 respondenti, no kuriem 153 jeb 49% - bijušie cēsnieki, savukārt 51% (158) aptaujāto - pašreizējie Cēsu iedzīvotāji.

Pētījuma rezultāti liecina, ka lielākā daļa Cēsīs dzīvojošo savu pilsētu uzskata par labu vietu dzīvei (93%). Par ģimenēm un bērniem draudzīgu pilsētu to uzskata 88%, savukārt kā labu vietu vecumdienu pavadīšanai Cēsis uzskata 87%. Kritiski vērtējumi visbiežāk sniegti, vērtējot Cēsis kā pilsētu, kur strādāt (pozitīvu vērtējumu sniedza 45%, taču 48% darba iespējas vērtēja kritiski). Pētījuma rezultāti parāda, ka vairākums jauniešu uzskata Cēsis par labu vietu dzīvošanai, bet ne strādāšanai. Lielākā daļa respondentu (75%) saviem draugiem ieteiktu dzīvot Cēsīs un tikai 15% respondentu to nedarītu.

Kopumā 30% Cēsu novadā dzīvojošo pieļauj iespēju nākamo divu gadu laikā pārcelties uz pastāvīgu dzīvi citur. Nedaudz vairāk ir to (35%), kuri pieļauj iespēju uz laiku pārcelties uz dzīvi kaut kur citur. Jāatzīmē, ka ārzemes kā iespējamā dzīvesvieta ir populārāka nekā kāda cita vieta Latvijā. Tiesa, konkrēti plāni par pārcelšanos ir trešajai daļai (33%) no tiem, kuri pieļauj iespēju pārcelties uz pastāvīgu dzīvi citur, un 23% no tiem, kuri pieļauj iespēju uz laiku pārcelties dzīvot citur.

Cēsinieku klubs ir nevalstiska domubiedru organizācija, kas dibināta 2001.gadā. Cēsinieku kluba darbību atbalsta Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija EEZ finanšu mehānisma un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu mehānisma ietvaros un Latvijas valsts ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību.

Sīkāka informācija:

Gints Lazdiņš

Cēsinieku kluba valdes loceklis

E-pasts: cesinieku.klubs@cesis.lv,

Tālrunis: (+371) 29442282Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv