Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 25.janvāris  


29.janvārī "Zāļu sievu mācība"

Svētdien, 29.janvārī Cēsu Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs "KasTe" aicina uz tikšanos ar Līgu Reiteri un viņas "Zāļu sievas mācību" Amatas amatu mājā.

Līga Reitere ir ventspilniece, strādā Ventspils muzeja filiālē Amatu mājā par muzeja pedagogu, Ventiņu stāstnieci un zāļu sievu.
 Līga uzsver, ka nav dziedniece, bet gan skolmeistars, akcentējot nemateriālās vērtības – valodu, tradīcijas un prasmes, kā arī mācot cilvēkiem saglabāt mājvietas svētību.
Jau kopš mazotnes Līgas galvenā vērtība ir bijusi veselība – ja vien tā ir, tad būs arī maize un darbs. Saliekot kopā vecāku sniegto un pašas apzināto – pļavu, zemi un veselību – Līga ir izveidojusi pamatu Zāļu sievas mācībai.

Pirmajā tikšanās reizē iepazīsim savvaļas aptieku un zaļās receptes.

Zinības sāksim ar augu atpazīšanu, mācīsimies  tos vākt, uzglabāt, pielietot tautas medicīnā (tējās, eļļās, pulveros, u.c.), mācīsimies pazīt indīgos savvaļas augus, apgūsim augu alfabētu, uzzināsim nezāļu salātu receptes, kuras pēc tam vasarā varēsim paši  mājās pagatavot.
Līga galveno uzsvaru liek uz to, kā būt veselam, neielaižot slimību sev iekšā.

Dalības maksa 2,- lati.
Pasākums notiks Drabešu pagasta „Ausmās”
(Amatas novada domes zālē)

Plašāka informācija par pasākumu:
 Inese Roze, tālrunis 29199870Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv